Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta van ilyen rengeteg...

Mióta van ilyen rengeteg szünet az iskolákban?

Figyelt kérdés
Mikor én jártam iskolába (még a 80-as években), csak a téli szünet volt. Manapság van őszi, téli, síszünet, tavaszi majd nyári szünet. Ezek mind egy-két hetes szünetek. Valamint emlékszem, hogy amikor munkaszüneti nap volt, például október 23, március 15 vagy május 1, akkor is csak aznap nem mentünk suliba, másnap már menni kellett, mostanában meg ahhoz is hozzá van toldva mindig egy-két nap. Kíváncsi vagyok mióta van ez így, most annyival jobb lenne gyereknek lenni, olyan sokat tudnak pihenni évközben is.
2016. jan. 4. 20:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Illetve...

Igaz, humános vagyok, de... múlt nyárra például 13 könyv volt feladatva, jóval több, mint 5000 oldal, anyukám el volt szörnyülködve, amikor meghallotta, azt rögtön rávágta, hogy "az én időmben..."

2016. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne mond már, hogy olyan sok szünetet kap a szomszéd gyerek. Nem lehet. Az iskolai szüneteket úgy kell kiadni, hogy beleessen az ünnep (húsvét, karácsony, stb) és államilag meg van határozva, plusz az iskola vezetés rendelkezhetek öt szabadnappal, amit akkor ad ki a diákoknak, amikor akar. Na bumm, síszünet. Nekünk mindig szombatra rakják, hogy ne kelljen bedolgoznunk.

De egyébként a mostani ősziszünet 4 nap volt hétvége nélkül, ami messze nem két hét.

2017. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Bizonyára volt nyári szünet is, mert ha nem akkor fel lehet őket jelenteni. Ja, és bizonyára volt tavaszi szünet is, én is akkor jártam és volt pl.: soha nem voltam húsvét napján iskolában.
2020. márc. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Előző vagyok. De most sokkal bonyolultabb a tanayag, és nagyon nem vagyunk kipihentek.
2020. márc. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Síszünet nincs és nem is volt.
2020. márc. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!