Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira, fogorvosira járók!...

Orvosira, fogorvosira járók! Hogy néz ki a vizsgaidőszakotok, hogyan veszitek fel/osztjátok be a vizsgákat? Sok nehéz vizsga van?

Figyelt kérdés
Én most vagyok elsőéves a DE-FOK-on, nekem egyelőre most csak 3 (illetve a biostatisztikával 4) vizsgám van. Később mennyi vizsga szokott lenni egy vizsgaidőszakban, és ezeket hogy szoktátok felvenni? Aki felsőbb éves (vagy inkább már végzős), melyik volt a legnehezebb vizsgaidőszak?

2015. dec. 30. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Látom már egy hónapja kiírtad a kérdést, de talán még nem késő. PTE-n vagyok harmadéves fogász hallgató.

Legnehezebb talán a 2. és a 3. volt. Második félévben volt molekuláris sejtbiosz szigó, amit nálunk nagyon komolyan vesznek, az elsőszámú szórótárgy elsőévben. Én utáltam. Illetve nálunk második félévben jön be az anat és szövet is, ezen tárgyak újdonsága, az elsajátítás egyedisége teszi nehézzé, bár sztem az anat 1 és szövet 1 a háromféléves tárgy legkisebb anyagmennyisége... Kémia nálunk megint azért rossz, mert nincs hivatalos tankönyv, az ádám veronikát elavultnak találják, előadásokból nem lehet tanulni, egyetemi jegyzet nincs. Lényegében lutri az egész vizsga.

3. félévben a zsigeranat és zsigerszövet mennyisége óriási, így visszagondolva nem is tudom, hogy tudtam megtanulni mindent. Biztos sokat segített, hogy volt 3 évközi számonkérés, ezért rá voltunk kényszerítve az évközi tanulásra. Amúgy jól oktatják, rajtuk végülis nem múlik semmi.

Élettan az vállalhatatlan. A gyakorlatok indokolatlanul hosszúak és értelmetlenek, az előadásokon hasznos infó nem hangzik el, azonkívül van olyan professzor, aki 79 éves. Hogy ő miért nem otthon kötöget meg unokázik, azt nem tudom, de ennyi idősen már nem megy neki az oktatás.

Változó, hogy mennyi vizsga van. 3. félévben 5 volt, 4-ben is , de nem ugyanazon tárgyakkal. Meg itt az egyik az anat szigorlat volt, amire alsó hangon két hetet kell készülni, intenzív tanulással. Most 5. félévben 7 volt, de ebből kettőt megírhattunk évközben utolsó héten (csak az ment szóbelizni, akinek nem sikerült), és volt olyan, amire mindössze 2-3 nap tanulás elegendő volt. Patoszra kellett két hét intenzíven.

Nálam az a "taktika", hogy az egyszerűbbeket kiszórom az elején, amelyekről tudom, hogy biztosan meglennének. Ezt azért, mert jártam már úgy (3. félévben), hogy a legnehezbb tárgyat vettem előre, ami nagyon döcögősen ment, csak harmadszorra lett meg (nálunk nincs UV hét, a 7 hetes időszakot úgy használod ki, ahogy tetszik). Itt úgy jártam, hogy 5. héten mindössze egy vizsgám volt meg, mai napig rejtély, hogy hogy tudtam mindent megcsinálni végül. Isteni beavatkozás vagy nem tudom :D

De azóta mind a 4. mind pedig az 5. félévet így csináltam, hogy az elején az egyszerűbbeket, utána elég időm volt a nehezebbekre és másra nem is kellett koncemtrálnom. Nekem ez jött be

Szeretem minél hamarabb letudni a dolgokat. Ha van rá lehetőség, már a legelső nap elmegyek vmiből és mindig úgy osztom be az időmet, hogy ha vmi nem sikerül, akkor maradjon elég idő B, akár C vizsgára is. Most jól jártam, mert minden meglett elsőre, tudtam két hetet pihenni a tavaszi szemeszter előtt, pedig karácsonyoztam és szilvesztereztem is. Ez egy egész jó félév volt, már évközben nagyon sokat kellett tanulni.

2016. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Persze, nem késő, nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

Lenne még pár mondandóm és kérdésem, privátba írom, ha nem gond :)

2016. febr. 6. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gond, írj nyugodtan, remélem tudok majd válaszolni :)
2016. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
írtam :)
2016. febr. 6. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!