Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy vidéki egyetemen...

Ha egy vidéki egyetemen végeztem az alapképzést, akkor enyhén szólva is nevetséges ötlet, ha jelentkezek az ELTE-BTK-n mesterképzésre, igaz?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Már miért lenne?
2016. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert kb. 5 embert vesznek csak fel csupán, s nem valószínű, hogy azt egy másik, nyilván gyengébb iskolából tennék.
2016. jan. 7. 19:23
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen elfogadható ötlet, ha ott tanulhatja az ember, amit szeretne, de nem ilyen kishitű emberek számára. Nem nekik nem való az ELTE, nem mintha annak se volna meg a maga hibája. Még a végén sikeresen felvételiznének, és odalenne a jól felépített kishitűségük.
2016. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező csak provokációnak szánta a kérdést. :)
2016. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Most nézem a kulcsszavakat: ha filozófiára mennél, ne tedd.
2016. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem provokációnak szántam, és kishitűségről sincs szó, pusztán tisztában vagyok a felvételi eljárások reális vonatkozásaival. Ennek tekintetében éppen hogy optimista a kérdésem. A kulcsszavakat sem kell nézni.. és a továbbiakban csak konstruktív hozzászólásokat várok, a kérdéssel kapcsolatban.
2016. jan. 7. 19:48
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Kishitűség, hiszen teljesen megszokott, hogy kisebb egyetemeken végzett emberek nevesebb helyen folytatják a mesterképzést. ÉS teljesen normális is: az alapszakra a középiskolai eredményeid alapján sorolnak be, mesterszakra az egyetemi eredményeid alapján.

A realitás: tavaly 11-en jelölték meg első helyen, és 9-e felvettek. Ez talán olyan óriási túljelentkezés? Felvesznek oda bárkit, akiről azt gondolják, odavaló. Az, hogy nem ott végeztél, nem a felvételin lesz hátrány, hanem az ott töltött tanulmányaid során.

És komolyan gondoltam, hogy ha a filozófia érdekel, sétálj egy kicsit tovább a Mikszáth térre... az esztétikáról nem tudom, milyen az ELTE-n, de azzal se járnál feltétlenül rosszul, tovább látnál az ELTE-n.

2016. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
mesterbüfészak... az meg van utána mit fogsz csinálni?
2016. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 68%-os! Nekem egészen más információim vannak/voltak erről, amiket valósnak vélek/véltem, így amit te kishitűségnek titulálsz, az nem más, mint az ezekben való meggyőződésem. Bár nem is ez a megfelelő szó rá, lásd e témaindító kérdésem is a kételyeimet fejezi ki bennük. Reményekkel telve olvastam soraidat, remélem valósak, ugyan nem tudom, honnan tudsz ilyen pontos részleteket. Esetleg bennfentes vagy valamilyen tekintetben? A Pázmányban is gondolkodom egyébként.
2016. jan. 7. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!