Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-gyógypedagógia. Mi a...

ELTE-gyógypedagógia. Mi a véleményetek, mennyire jó ötlet ott továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, az ELTE érdekelne a továbbtanulás szempontjából. Leginkább a pszichológia tetszene, de félek, kb. 420-430 pontom lesz csak, ami oda sajnos nem elég. A napokban bukkantam rá a gyógypedagógián belül a pszichopedagógia, de nem nagyon találtam róla semmi hasznos infót.

Azt tudni kell, hogy én biológiát kb. általános iskolában tanultam utoljára, mert a gimiben abszolút nem foglalkoztam vele. Persze a lemaradásomat nyáron behozhatnám nagyjából, de egyáltalán mennyire kemény ott a biológia?

Melyik tantárgyak számítanak a "legveszélyesebbnek"?

És az oktatás, a légkör milyen?


Mindenki mondja, hogy ne menjek gyógypedagógiára, mert sok a borzalom és a szenvedés, de ti mit gondoltok?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok! :)



2015. jan. 29. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A legnagyobb jóindulattal írom, hogy ha csak azért jelentkeznél erre a szakra, mert nincs elég pontod a pszichológiára, inkább ne tedd. Nem könnyű szak a tanulást tekintve sem, sok a biológia, de nem ez a lényeg. Nagyon nagy elhivatottságra van szükség ehhez munkához.

Inkább várj egy évet, és érettségizz újra vagy szerezz valahogy többletpontokat. Pszichológián az alapképzés mellé még minimum kell egy mester is boldogulhass vele, így szükséged lesz az állami félévekre.

2015. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%
En is a gyogypedagogiara szeretnek menni azon belul logopedia vagy a hallasserultekkel foglalkozni. Nekem is nagyon minimalis a biosztudasom de attol meg nem hinnem hogy le kellene mondanom errol a szakrol. Viszon mennyire nehez van valakinek errol tobb tapasztalat eszrevetele ? Azoknak kernem a segitseget
2015. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az iránt érzek elhivatottságot, hogy segíthessek az embereknek, elsősorban a lelki/érzelmi gondjaik megoldásában, kezelésében. Erre talán a pszichológia után a gyógypedagógia lenne a legalkalmasabb. Évet halasztani semmiképp nem szeretnék, az a helyzet, de azért köszönöm a tanácsot. :)


Második, neked is köszi, hogy írtál, akkor nem csak én megyek oda úgy, hogy nem vagyok képzett bioszos. :)

2015. jan. 30. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Elte pszichóval amúgysem tudnál sok embernek segíteni, mert kutatókat képeznek.
2015. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE jó egyetem. A pszichológia és a gyógypedagógia is jó és fontos szakok. A gyógypedagógia elhivatottságot követel és kicsi az esélye, hogy milliomos leszel belőle, vagy, hogy jelentős nemzetközi karriered lesz. A pszichológia egy tudományosabb szak, amiben több a lehetőség.

Embereknek segíteni mindkettővel lehet (de még ezernyi mással is).

2015. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én gyógypedagógián vagyok, bár nem pszichopedagógián, hanem logopédia és tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányokon. Azt szerintem mindenki maga el tudja dönteni, hogy van-e benne elég elhivatottság ehhez a szakmához, borzalomról és szenvedsről pedig szó sincs :) Szerintem biosz nélkül is megoldható, arra kell készülni, hogy több félév anatómia is van. Sokat kell tanulni, de hát mégis csak egyetemről van szó :) Ha bármilyen kérdésben tudok segíteni, azt nagyon szívesen megteszem! :)
2015. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na hova jelentkeztél végül? hány pontod esz?
2015. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!