Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem vagy BME?

Óbudai Egyetem vagy BME?

Figyelt kérdés

Környezetmérnöki szakot szeretnék választani és ez a két iskola van a lehetséges helyen. De mivel nem ismerem jól a ti segítségeteket szeretném kérni.


Lehetőleg azoktól,akik erre a szakra járnak mindegy melyik egyetemen, de ha nem erre a szakra akkor is jó bármilyen vélemény a suliról. Pozitív-negatív egyaránt mindenről (iskola elhelyezkedése,tanárok,diákok,közösség,koli,szak nehézsége, bármi)


Ne olyanok írjanak,akik ezt meg azt hallották, kérlek olyanok,akik oda is járnak!



2016. jan. 9. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Annyira piacképes ez a szak,hogy a szomszédom elvégezte az alapképzést,és a mesterképzést a Szegedi Tudományegyetemen,kiváló diplomával,és most minőségellenőr,nettó 120-ért egy koszos retkes fémipari cégnél.Ebben a szakmában csak akkor van esélyed,ha belök apuci vagy anyuci.Nagyon általános szak ahhoz,hogy valamihez is érts.
2016. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Köri mérnökkel az a baj, hogy mindenhez ért de csak egy kicsit, így igazából semmihez. Sok múlik a szakosodáson is.

És sajna tényleg nem nagyon keresett szak

2016. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

BME vagy SZIE jó ezen a szakon. Az ÓE-t nem választanám.


A környezetmérnök egy jó, értelmes, hasznos szak, de csak ha tényleg értesz is valamihez, tehát egy BSc önmagában nem sokat ér, eleve MSc-ben, sőt ha lehet PhD-ben is gondolkozz! Ja és tudj jól angolul, mert ebben a szakmában nem élsz meg angol nélkül.


Én a SZIE MKK-t javasolnám. Gödöllő gyakorlatilag Budapest (HÉV az Örsről), de kellemesebb, nyugodtabb a légkör, egyesíti magában a főváros és a vidék előnyeit.

2016. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az Óbudain vagyok 2. éves környezetmérnök.. hallgató :D szerintem könnyen teljesíthető bukások nélkül is, ha jól tanulsz elég jó ösztöndíjakat lehet kapni, tavaly óta az összes tárgy tanulhatod angolul is ha szeretnéd. Ahogy én most látom főleg ha a víz, szennyvíz, és hulladékgazdálkodás érdekel akkor érdemes idejönnöd. Lehet Tudományos Diák Konferenciázni is ha szeretnél, szóval kutathatsz is az egyetem mellett. Negatívumként: van pár elég értelmetlen gazdasági tárgy, és mivel alacsony a ponthatár az első évben elég sok nem egyetemre való ember is bekerül. :D hát kb. ennyi igy hirtelen, kérdezz nyugodtan ha kiváncsi vagy valamire az Óbudaival kapcsolatban :)
2016. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!