Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetem 2. szemeszte...

Az orvosi egyetem 2. szemesztere után a nyári ápolástan gyakorlat hogy van pontosan?

Figyelt kérdés
Mikor kell jelentkezni? Vidéki kórházba mennék,ahol kevesen lesznek szintén elsőévesek, ilyenkor rugalmasak osztály-és időpontválasztás terén?
2016. jan. 13. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Erről a sulidnál, ill. a kórháznál kellene érdeklődni, mivel egyetemenként változó lehet.

Nálunk úgy volt, hogy két turnus között lehetett választani (július vagy augusztus), az osztályt meg a kórházzal kellett megbeszélni, bárhova mehettünk. Igazából ha a kórház hajlandó rá, még azt is meg lehet csinálni, hogy nem akkor mész, amikor hivatalosan kellene, csak akkora igazolják le és kész.

Valamikor év közben kellett leadni, hogy ki hol akarja tölteni a gyakorlatot. Ha az egyetemi klinikákra ment az ember, akkor nem kellett hozzá semmi, ha máshová, akkor meg a kórháztól kellett fogadónyilatkozat.

2016. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Kórház függő. De egy jó tanács, NE belgyógyászati osztályra menj, hanem mindenképpen sebészetire! Belgyógyon, túl sok az elfekvő beteg, és könnyen kikaphatsz olyan főnővért, aki beoszt székletet lapátolni, ami szerintem rohadtul nem a medikus dolga. Ennek a gyakorlatnak szerintem arról kellene szólnia, hogy, megtanulsz vénázni, vérnyomást, vércukrot mérni, infúziót összerakni stb. ÉS ha ezeket tudod, és megtanították rendesen, akkor esetleg be lehet nekik segíteni ágyazni, pelenkázni, etetni stb.
2016. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!:) Surgossegire lehet menni?
2016. jan. 14. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Surgossegire lehet menni?"


Hmmm őszintén nem tudom, de oda szerintem még kicsit vékonyka lenne a tudásod, szerintem sürgire harmadév után, belgyógy gyakszi keretében érdemes menni.

2016. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okes koszi szepen!!:)
2016. jan. 14. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a téma...

Bocsi az offért :)

2016. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sürgire menni, én ott voltam, nagyon sokat tanultam! Infúzió összerakás, braunül szúrás, vérvétel, ekg.... mivel sok volt a beteg, ezért rám is bíztak önállóan végrehajtandó feladatokat. Ja szerencsém is volt, én amúgy Pesten voltam az Uzsokiban, és tök egyedül voltam gyakornok abban a turnusban, szóval sokat foglalkoztak velem.
2016. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!