Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri így anglisztikára menni?

Megéri így anglisztikára menni?

Figyelt kérdés
Könyvfordításban gondolkodom külföldön. Viszont csak angolul és franciául tudok. Így megéri vagy nem tudok elhelyezkedni anglisztika után?

2016. jan. 13. 23:38
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Az lemaradt, hogy még a pszichológia szakon gondolkodom.

Melyikkel lenne jobb külföldön? És miért?

2016. jan. 13. 23:40
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted a külföldet? Angolról magyarra itt, Magyarországon fordítanak könyveket (képzettség egyébként nem kötelező, nekem sincs, bár a szerkesztőmnek van). Idegen nyelvre meg nem e fogsz fordítani, hanem akinek az az anyanyelve.
2016. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit takar a külföld, azt tényleg jó lenne tudni, egyébként a műfordításból nem lehet megélni, maximum mellékesként, én inkább gondolkodnék a helyedben tolmácsoláson, mert ezzel akár Brüsszelbe is szépen be tudnád tolni magad. Amúgy a helyedben inkább gondolkodnék Romanisztika francián akkor már.
2016. jan. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A külföldöt arra értettem hogy ott szeretnék dolgozni.
2016. jan. 14. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!