Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanár képzésbe...

Osztatlan tanár képzésbe lehet "becsatlakozni" vagy elölről kell kezdenem az egészet (ha van már Ba diplomám)?

Figyelt kérdés

Csak annyi információt találok, hogy 2016-ban indul tanár Ma. Nekem viszont nincs lehetőségem idén tanulni, egy év múlva terveztem. Ezt azt jelenti, hogy ha tanár lennék, újra kell felvételiznem osztatlanra?

Holt találhatnék erről információkat?


2016. jan. 17. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen alapképzést végeztél el?
2016. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bölcsész nyelvszak. Gondolom valamennyit beszámítanának, ha esetleg van ilyen lehetőség.
2016. jan. 17. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy rendes 5 féléves nappali tanári MA képzés idén indul utoljára.

De el tudom képzelni, hogy van lehetőség valamilyen módon rövidebb idő alatt elvégezni annak, akinek van BA diplomája. Egyetemnél kell rákérdezni, az a legbiztosabb.

2016. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt el tudom képzelni, hogy jelentkezel az osztatlan képzésre, viszont egy csomó tárgyadat beszámítják, amit már teljesítettél (főleg, ha ugyanazon az egyetemen). Az ELTE-n pl. a most kezdő osztatlan tanárszakosoknak is ugyanazok az irodalom, nyelvészet, töris órák vannak, mint anno nekünk a BA-n nyelvszakon (én is ezt végeztem, csak én rögtön jelentkeztem tanári MA-ra).

Biztos vagyok benne, hogy nem kellene minden tárgyat újra elvégezned, de azt nem tudom, hogy mennyi idő alatt tudnád elvégezni... Mert ugye a tanárszakos órák, amik neked még nincsenek meg, már az 1. félévtől kezdődnek egymásra épülően.

Tényleg az a biztos, ha erről az egyetemet kérdezed meg.

2016. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Arra emlékszem, hogy Ba-ról nálunk lehetett úgy Ma-ra lépni, hogy a 10 kredites tanári modulokat lehetett visszamenőleg Ma-n teljesíteni.

Akkor érdeklődöm majd. Végül is ez logikus, amit mondasz. Köszönöm a segítséget!

2016. jan. 17. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!