Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nagyon ciki, hogy...

Szerintetek nagyon ciki, hogy sírtam a felvételin?

Figyelt kérdés

A matek nagyon nagyon nem ment pedig nagyon sokat csináltam meg előző évesekből... Én alapból stresszelek dolgok miatt, és amikor kijöttem a nyomás miatt, a lehetséges kudarc miatt nem tudtam visszatartani a könnyeimet... Később kiderült, hogy annyira kudarcos mégsem lett, na de ezt akkor még nem tudtam. :/

Szerintetek?


2016. jan. 17. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem mindegy? Már nem változtathatsz rajta. Egyébként a tanárok valószínűleg nem tartották cikinek, ahogy a legtöbb felnőtt sem tartaná annak, de a hozzád hasonló, gázban és cikiben gondolkodüó kortársaid szerint bizonyára az volt. Bár mindjárt ír valaki, hogy ő is most felvételizett és szerinte nem ciki az ilyesmi.
2016. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából a kortársaim véleményére lennék kíváncsi, a felnőttek tudom, hogy ilyen szempontból megérőbbek...


Jöhetnek még válaszok!

2016. jan. 17. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Elképzelhető, hogy valaki, aki meglátott, rossz véleménnyel volt rólad, de ezzel ne foglalkozz, senkinek semmi köze a te érzéseidhez, és semmi ciki nincs abban, hogy nem bírtad a nyomást, elég nagy teher és feszültség egy ilyen felvételi az ember életében sajnos.

Én egyébként azt javaslom, hogy keresd fel az iskolapszichológust, beszélgess vele, mert nagyon hasznos lenne számodra, ha elsajátítanál néhány megküzdési módszert, akár relaxációs technikákat, mert az, hogy ennyire megviselt a felvételizés, valamennyire érthető, de valamennyire pedig "nem normális". Ha nem tanulod meg kezelni a stresszt, később valóban ciki lesz sírni a középiskolában egy-egy dolgozatnál, vagy majd az érettségin, vagy az életed teljesen más területein, ha kudarc ér vagy nehézség áll előtted.

2016. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így jöttem ki. Annyira bánt,hogy ilyen szarul ment a matek,hogy enni és aludni is alig tudok. Örülök,ha meglesz a 20 pont matekból:(
2016. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Mi a fenének kellene neki iskolapszichológus???Ki ne találd már,hogy kezelésre szorul!!!Legyél nyugodt,semmi gond nincs azzal,hogy sírtál.Ez a feszültség levezetésének egyik eszköze.Az én lányom is most írta,otthon bizony neki is eltörött a mécses a matek miatt.A férjem egyébként pszichológus,de nem kezdte el kezelgetni!Sírt,kijött a több napos izgalom,idegesség.Majd megnyugodott és elkezdtük megnézegetni a megoldásokat.Nyugi,nem csak neked volt nehéz,sajnos elég fura matekpéldákat tettek be.
2016. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5: Nem azt mondtam, hogy kezelésre szorul, hanem hogy beszélgethetne vele (nem kötelező, csak egy javaslat), mert oké, hogy nem baj, hogy sírt (ahogy ezt is leírtam), de hasznos lenne elsajátítania néhány stresszkezelési módszert, mert a későbbiekben nagy hátránya lehet ebből. Ahogy a kérdező írja is a kérdésében, alapból elég stresszelős típus, szóval biztosan nem lenne hátránya abból, hogyha megpróbálna tenni ezellen. Saját tapasztalatból beszélek, ugyanis én nagyon szorongós vagyok, vagyis voltam, mert azóta felkerestem egy pszichológust és segítséget kértem, hogy megtanuljam jobban kezelni a kihívásokat, a terhelést és a vizsgahelyzeteket.


Ha pedig a férjed pszichológus, akkor gondolom pontosan ismered a pszichológiai etikai kódexet, ami egyértelműen kimondja, hogy tilos bárminemű kettős kapcsolat, tehát a férjed semmilyen módon nem "pszichologizálhat" a lányodon. Azaz teljesen hülyeség volt leírnod, hogy nem kezdte el kezelgetni őt, mivel ha tényleg valamilyen kezelésre szorulna, akkor sem kezelhetné az apukája semmilyen módon, mert kitagadják a szakmából.

Egyébként az iskolapszichológus nem "kezel" (még csak nem is terapeuta), maximum segítséget nyújt, és amúgy sem csak azok járnak pszichológushoz, akik betegek vagy bajuk van. De gondolom ezekkel is tisztában vagy, ha a férjed pszichológus.

2016. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Először is: Oké, emberek nyugalom! :)


Másodszor: köszönöm mindenkinek a választ.


#3: Köszönöm a javaslatot. Nálunk nics iskolai pszichológus, külön meg nem szeretnék járogatni. De elindítottál egy gondolkodási folyamatot. Utánanéztem, és vannak erre könyvek, úgyhogy minél előbb megpróbálok beszerezni egyet-kettőt. (A legjobban az 52 gyakorlat stressz kezelésére c, tetszett. Majd még utánanézek.)


4# Köszi az együttérzést. :) mostmár megnyugodtam, úgyahogy, de azért még mindig nem esik le, hogy miért nem tudtam pár feladatot... Sok sikert a továbbiakban. Ahogy olvastam mostanában, sokan vannak hasonlóan mint mi. ;)


#5: Köszönöm a választ, de azért nem kell leharapni szegény válaszoló fejét. De legalább megnyugodtam, hogy nincs komolyabb baj! Szerintem nálam is ez volt... el voltam fáradva a gyakorlásoktól, el voltam keseredve, egyfolytában ideges voltam, ha rágondoltam. És bumm. Túlvoltam rajta, kijött. Sok sikert a lányodnak is! ;)


#6, aki #3: Oké, mostmár mindent értünk. Nyugalom! Köszi mégegyszer! Egyébként tudnál (akár privátban) pár dolgot írni, hogy neked mivel segített a pszichológus?


Köszi mindenkinek mégegyszer! Még jöhetnek válaszok, hogy ciki-e vagy sem. :)

2016. jan. 18. 14:54
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Természetesen a kezelte értsd macskakörömbe. Elég baj, hogy úgy tűnik, hogy a mai oktatási rendszerben nem arra kíváncsiak, hogy mit tud a gyerek, hanem arra, hogy mit nem. Ez egy olyan stresszhelyzet, ami még idősebbeket is megvisel . LE a kalappal mindenki előtt, aki most írt, mert egyre nehezebb jó suliba bejutni még akkor is, ha valaki rendesen készül rá. De mi azt mondtuk a lányomnak, hogy ha az életben dolga van azzal az iskolával, akkor be fog kerülni. Ha nem, akkor el kell engedni. Kívánom, hogy sikerüljön amit szeretnél. Már láttam egy iskola eredményét és igen rossz lett az átlag.
2016. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8: Köszönöm. Ééés a te lányodnak is sok szerencsét. ;)


Komolyan köszönöm mindenkinek a válaszokat, és a bíztatásokat, tanácsokat, (természetesen ment a zöld), de azért a kortársaim szempontjából is érdekelne a dolog..Annyira már nem izgat, de azért tényleg kíváncsi lennék...

2016. jan. 18. 18:45
 10/13 anonim válasza:

Semmi gond, mikor én írtam pár éve akkor egy lány a feladatsort bőgte végig, na az már baj mert ő sem tudta úgy írni de minket is zavart. Mikor kijöttünk róla már senkit nem érdekeltek a többiek, rohantunk haza megnézni a megoldókulcsokat :D

Koncentrálj arra hogy még így is jobb lett mint ahogy akkor érezted és ha lesz szóbeli is akkor arra figyelj, mert annak az eredményét még tudod befolyásolni :) sok sikert!

2016. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!