Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanítóképzős fősuliknál...

A tanítóképzős fősuliknál miket kell tudni pontosan az alkalmassági vizsgán?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak az ELTE-ről tudok nyilatkozni...Melyikre vagy kiváncsi?


Amúgy énekelni népdalokat és tudni kell szolmizálni is.

Felolvasni egy szöveget,hogy kiszűrjék van-e beszédhibád.

És tesizni kell....nekünk kellett tudni kézenállni...szekrényugrás stb...meg sokat kellett futni megállás nélkül.

2010. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az EJF- re jártam (Baja):

ott is volt ének :népdalokat kértek+ szolmizálás lalázva+ egy kis kottaolvasás. Beszéd: szöveg felolvasa + elbeszélgetés- itt szórták meg legjobban a népet, mondjuk jogosan( mégse legyen már beszédhibás egy tanító) és tesi:sok futás, gimnasztika, gerenda!

2010. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a Nyugat-Magyarországi Egyetemre, és a Kecskeméti fősulira jelentkeztem. Csak az ének miatt aggódok, mert nem a legjobb az énekhangom.
2010. márc. 29. 06:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,biztos segítenek majd.

Az ELTE-n volt olyan,akinek alig volt hangja,és mégis átengedték...Bár eléggé "kínozták",hogy megpróbálják kihozni belőle a legjobbat..de végül őt is átengedték.


Csak legyél magabiztos és mosolygós!

2010. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Remélem menni fog nekem is, mert csak az ének része a "vészes" a többivel nem lenne gond. :)


Egyébként valami jó oldalt tudtok ahol belenézhetek a kottaolvasás alapjaiba? Ahogy böngészgettem nem nagyon találtam.

2010. márc. 31. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem honlapot nem tudok mondani.Inkább valami alsós ének könyvből kellene informálódnod :-)

Kb. olyan szintű feladatok lesznek.Szolmizálás és ennyi :)

2010. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na akkor szerintem menni fog. Köszönöm a segítséget. :)
2010. ápr. 7. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!