Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem arra,...

Szerintetek van esélyem arra, hogy a Berzsenyibe behívjanak szóbelizni? Tavaly mennyi volt a határ a nyelvi tagozatokra? (angol-olasz)

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 17:19
 1/8 A kérdező kommentje:
A pontjaim nem biztosak,de kb. ennyi lesz: magyar:41-2 matek 29-30,és a budapesti Berzsenyi érdekel.:)
2016. jan. 18. 17:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)


65-70 között általában már be szoktak hívni szóbelizni, de 70 pont alatt eléggé necces bekerülni, ha az fölött vagy, egy jó szóbelivel minden esélyed megvan arra, hogy bejuss.

Tavaly 118 ponttól hívták be a diákokat nyelvi tagozatra (ezt el kéne érnie a jegyekből származó hozott pontok - max. 50 - és az írásbeli felvételi - max. 100 - összegének). Tehát tavaly, ha egy tanulónak maximális hozott pontja volt, akkor írásbelin 68 pontot kellett összekaparnia a szóbelihez nyelvi tagozaton.

Ha nem csak ez az egy tagozat érdekel:

Humánon ez a ponthatár 106 volt

Biosz-kémián 112

Négyosztályos matekon 118

Lehet, hogy idén változni fog, mert ez mindig a jelentkezők mennyiségétől és pontszámaitól függ, de gyanítom, hogy idén is ilyen körül lesz. :) Van esélyed akár bekerülni is, de tedd oda magad a szóbelin! Sok sikert! :)


Egy berzsenyis

2016. jan. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Berzsenyi olasz-angol szak szóbelijéről van valakinek tapasztalata?
2016. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A nyelvi tagozatra kb 70 ponttól hivnak be szóbelizni, de ahhoz jó jegyek kellenek.(legalábbis tavaly így volt)

Én 80 pontot írtam tavaly, majdnem max pontszámot vittem, és 49 pontos szóbelivel már az ideiglenes rangsorban is benne voltam a biztosan felvettek között olaszra.Ide is jöttem, és imádom!

Az előző válaszolónak küldeném,hogy egyszerű a szóbeli, a tanárok közvetlenek, kedvesek. Nyelvtanból készülj fel, mert esetleg abból lehetnek kevésbé könnyen megoldható feladatok. Az angol részét én kifejezetten élveztem, elég kötetlen, személyes beszélgetés volt. :)

2016. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2016. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Smithedó ***** válasza:
A magyar részben mi volt tavaly, ami esetleg nehéz lehet?
2017. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Smithedó ***** válasza:
A gyerkőcöm is oda szeretne menni, az összes nyelvi szakot megjelölte.A magyartól tart , mert nagyon rossz tanáruk volt felsőben.80 pontosat írt, s kb.125 pontot visz összesen..Esély?
2017. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel egészen biztosan be fogják hívni szóbelire, viszont ott nagyon jól kell majd szerepelnie, legalább 40-45 pontot el kellene érnie, mert a ponthatárok 165-175 pont között szoktak lenni a nyelvi szakokon.
2017. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!