Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ilyen pontokkal...

Szerintetek ilyen pontokkal hova van esélyem bejutni?

Figyelt kérdés

Átlagom:4.0-4.1

A felvételit nagyon elszúrtam matek jó ha megvan a 30 pont ( sajnos nagyon elszúrtam,még a gyakorlásnál se volt ilyen rossz).

DE szerencsére a magyarnál meglesz 40 pont(bár ott is olyan bénaságokon buktam el,hogy,hogy nem esett le,hogy svédasztal).

A elsősorban Karinthyba a legszimpatikusabb (német kéttannyelvű ) ,nagyon szeretnék ide bejutni,bár tudom,hogy nincs nagy esélye,de a remény hal meg utoljára :)

Emellett még gondolkoztam a Szent Lászlón,a Szinyein,a Madáchon és a Berzsenyin.Ti mit gondoltok?Van ezek közül valamelyikbe valamennyi esélyem?



2016. jan. 18. 20:24
 1/9 salvadordali ***** válasza:
szia nem akarlak elkeseríteni, de Karinthyba 8-10 szeres a túljelentkezés, ez a pont édeskevés, ha be is hívnak szóbelire akkor is az alsó határt súrolod. azért beirhatod azzal nem vesztesz semmit. Szent Lászlóban is elég magasak szoktak lenni a behívási ponthatárok, 75-80 pontattól függ melyik tagozatra szeretnél. többit nem tudom.
2016. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 salvadordali ***** válasza:
ja most nézem mennyi az átlagod, sztem Karinthy esélytelen
2016. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

:( Hát igen, nincs sok esélyem,de azért egy próbát megér.

Valaki tud esetleg választ adni a többi sulival kapcsolatban is?

2016. jan. 20. 20:43
 4/9 salvadordali ***** válasza:
Leöveyre nem gondoltál? Az utóbbi években nagyon népszerű lett, tehetségpont, szines pezsgő diákélet, sokféle tagozat van és a te pontjaiddal van esélyed bejutni ha a szóbelin remekelsz
2016. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 salvadordali ***** válasza:
sztem nincs értelme olyan suliba ácsingóznod, ahol nagyon magas a követelmény. 99 % ba oda (pl Karinthy) azokat veszik fel akik az általánosban kitűnők, max 1-2 négyes+ nagyon jó felvételit írtak 78-80 fölött+ a szóbelin is jól szerepelnek. esetleg jártak oda előkészítőre, már ismerik a felvételiztető tanárok, vagy alapból volt némi protekció. ezért mondtam h esélytelen. sokkal jobb egy olyan suliba járni ahol a képességeidnek, szorgalmi szintednek megfelelő az elvárás, ott csak kudarélményed lenne, nem tudnád tartani a többiekkel a tempót. ettől nem vagy kevesebb, sem butább, te egy egyedi, különleges és igen értékes emberke vagy, valamiben kiemelkedően tehetséges, na azt a valamit találd meg és abban légy profi. Sok sikert és remélem megtalálod a hozzád illő sulit
2016. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 salvadordali ***** válasza:
most néztem meg a Leövey gimiben egyes tagozatoknál a tavalyi alapján el is érted volna a mentességi határt, azaz nem kell szóbelizni és max pontot adnak a szóbelire. nézd meg hátha megtetszik.
2016. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a suli honlapját,nem volt rossz,de elég sokan írják hogy a közösség nem a legjobb.Most nyolcosztályos gimnáziumba járok,tehát semmiképpen sem szeretnék olyan suliba menni,ahol nem érzem magam jól a társaságban.Ezeket az iskolákat is azért néztem ki,mivel ide járnak ismerőseim és ők is pozitívan nyilatkoztak róla .
2016. jan. 22. 20:03
 8/9 salvadordali ***** válasza:

nézdcsak ezt találtam neked:

A Madáchban inkább a nyelvekre koncentrálnak, de nagyon humán suli :) Sok a sulin kívüli program, országos hírű színjátszó körrel rendelkezik. Főleg erre a színjátszás vonalra, és a filmekre koncentrálnak, de a történelem és a magyartanítás sem gyenge. Emelt szintű érettségit főleg nyelvből tesznek a diákok, matekból/töriből nem nagyon, de magyarból sem. A tanárok változóak, vannak jobban, és rosszabbak is, de szerintem mindenhol. A magyartanárokról egytől egyik jó tapasztalatom van, a matektanárok is eléggé kedvesek. A nyelvi tanárok változóak nagyon. A követelmények elég magasak, bekerülni nehezebb, mint bent maradni szerintem. A gólyatábor tematikus.


A Berzsenyi nagyon jó :) Nagyon figyelnek arra, hogy ne legyenek klikkesedések, szerintem a legközösségközpontúbb az összes felsorolt iskola közül. Színvonalas a tanítás is, nyelviben nagyon változóak itt is a tanárok, viszont a közismereti és természettudományos tárgyakból egytől egyik színvonalasan tanítanak. Humánon kötelező a latin. Nekem azt mondták, hogy bármilyen általánosból jössz, a követelmények nem változnak sokat, de évről évre nehezebb lesz, mint bármelyik más iskolában. Itt is sok a sulin kívüli program, bár inkább a nyári táborokat tudnám kiemelni, illetve itt van a legtöbb gólyaprogram (két kirándulás, közöttük "csoporttalálkozó", plusz a 4 napos gólyatábor. A kirándulások és a gólyatábor tematikus, mindig valami más keretmese köré épül).



A Hunfalvy is teljesen más kategória, mint a felső három, de épp ellenkezőleg, mint a Fazekas, mert ez gyengébb. Ide "simán" be lehet jutni 4,5-ös átlaggal, és 60 körüli központival. Szakközép, de Budapest/Magyarország egyik legjobbja. A nyelvoktatás színvonalas, és igaza van a felettem írónak, hogy itt ciki, ha valaki nem tanul, viszont nincsenek is akkora követelmények. A közösségről és a programokról nem tudok sokat.

2016. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,most egyenlőre pár napig hanyagolom a témát,amíg meg nem tudom a pontos eredményeket :)
2016. jan. 23. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!