Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire szakosodjak az egyetemen?

Mire szakosodjak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Kommunikáció és média szakon tanulok az egyetemen, most vagyok első éves. Kiskorom óta erre a szakra akartam jönni, mert műsorvezetőnek készültem, el sem tudom képzelni, hogy másként dolgozzak. (A médiás diploma mellé szeretnék majd még egy diplomát!) Jó tanuló voltam középiskolában és itt az egyetemen is, van felsőfokú nyelvvizsgám és 'tehetségesnek' is tartanak, kiskorom óta mindenki mondja, hogy nekem a médiában kell elhelyezkednem, mert nagyon szépen beszélek, 'okos vagyok' és 'szépnek tartanak' (ezt nem egoistaságból mondom, én nem tartom magam annyira szépnek de mindegy :D ) tehát, hogy nekem a képernyőn kell lennem, az a lényeg. Most, második félévben kell szakosodni, és eddig meg voltam arról győződve, hogy a műsorvezető irányba megyek, ám megingott a gondolatom, UGYANIS, látja mindenki, hogy ma a médiába már 'bárki' bekerülhet...Kulcsár Edina(szépségkirálynő, semmi végzettséggel a Tv2-n 2 műsort is vezet....) Berki Krisztián(azt sem tudom, őt minek nevezzem, semmi végzettséggel, szintén műsorokat vezet), a Való Világba aki bekerül, utána műsort vezet, Majka(rapper) műsort vezet, Szabó Zsófi(színésznő) műsort vezet...MAGYARUL én minek tanuljak műsorvezetőnek, ha úgyis azok kerülnek képernyőre akiket beprotezsálnak/semmi médiás végzettségük nincs??? Ez szerintem nevetséges és szánalmas!! 5 évig koptatni fogom azért az egyetemi padot, hogy utána ne legyen munkám - az ilyenek miatt..SŐT - a Tv2-nél van ez a 'Tv2 akadémia'...egy féléves tanfolyam, amit elvégzel, és utána konkrétan, a Tv2 felvesz magához, pedig az a tanfolyam sem ér SEMMIT, az egy diplomával ÖSSZE SEM HASONLÍTHATÓ...de a Tv2 elhelyezi házon belül azokat akik azt elvégzik...


Ezért gondolkoztam el azon, hogy nem műsorvezetőnek szakosodok, hanem PR-osnak, viszont úgy érzem, hogy a műsorvezetőség lenne az igazán nekem való..

Arra is gondoltam, hogy én is elvégzem a Tv2 akadémiát, de ez nem nevetséges szerintetek, hogy mondjuk 5 évig ott fogok ülni az egyetemen, elvégzem, nem kellek sehova, és elvégzem a Tv2 akadémiát és rögtön fölvesznek? Egyszerűen szánalmasnak találom az egészet, de a cél érdekében mindent megtennék. Úgy gondolom, és most lehet, hogy egoista leszek, de hogy sokkal többet érek egy Kulcsár Edinánál, akinek azt sem tudom van -e érettségije, csak Sarka Kata meg a férje beprotezsálta műsorvezetőnek...Viszont a mai világban már tényleg a kapcsolatok számítanak, és úgy bármit el lehet érni..

Szerintetek mit csináljak? Szakosodjak műsorvezetőnek, vagy PR-osnak? Vagy végezzem el a Tv2 akadémiát én is? Hangsúlyozom, a Média komm. diploma mellé, én szeretnék még egy valamilyen diplomát majd! Komolyan a segítségét szeretném kérni olyan normálisan válaszoló embereknek, akik úgy érzik tudnak nekem ebben a döntésben segíteni. Természetesen a családommal fogom véglegesen eldönteni, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. :)



2016. jan. 19. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

ha ez az álmod és úgy érzed, hogy jól is menne, ne add fel és tegyél meg mindent, hogy sikerüljön

amúgy meg ne azzal foglalkozz, hogy másnak ez hogy sikerült (még ha jogos is), hanem hogy neked is sikerüljön és jobb legyél náluk

2016. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne hagyd magad eltántorítani a gyerekkori álmodtól. Gobdolj csak bele, egy olyan pályán dolgozni évekig, ami nem tetszik igazán...


A lényeg, hogy ne Berki Krisztiánt és a hasonlókat vedd példának, hanem pont a másik végletet. Számtalan olyan műsorvezető van, aki ténylegesen ezt tanulta évekig az egyetemen (pl. rtl híradóban Szabados Ágnes).

Illetve ezt a döntést neked kell meghozni, a te karriered lesz, így ne a családdal dönts (az már más kérdés, hogy kikéred a véleményüket :) ).


(Amúgy melyik felsőoktatási intézményben tanulsz? Már ha persze nem túl indiszkrét a kérdés :) )

2016. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem PR. Mint említetted volt, műsorvezető bárkiből lehet. Akár PR végzettséggel is.

És igen. Pontosan ennyit számítanak a kapcsolatok. Egy ilyen diplománál meg aztán végképp. A TV2 akadémiára és hasonlókra még ráérsz, először végezd el az egyetemet, aztán meglátod.

2016. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Az írásodból úgy tűnt nekem, hogy csalódott vagy, amiért te keményen megdolgozol és mégsem odajutsz el, ahová szeretnél. Esetleg ajánlom figyelmedbe ezt az olvasmányt. ( [link]


Egyébként igen, én is támogatom azt, hogy ne add fel az álmaidat, de ugyanakkor ne felejtsd el, hogy a biztonságot is fontos megszerezni. A PR egyébként nem lehet rossz döntés. Aki tud kommunikálni (szép kiejtés, kedvező hangszín, és a szavakat mondatokat magas fokon építeni) az szinte bármilyen munkát be tud tölteni, ami a médiával kapcsolatban állhat. Ha esetleg az elhelyezkedésed nem úgy alakul majd ahogy tervezed, biztosan eléred amit akarsz, ha tényleg odavaló vagy. én sok sikert kívánok! :)

2016. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az egyetemnek, ahova jársz saját újsága, rádiója, valamiféle tv műsora, akkor érdemes ott is próbálkoznod, ezek jó referenciák lehetnek. Vagy próbálj bekerülni egyes tv-s szerkesztőségekbe, diákmunkára, aztán építkezzél innen. Lehet, hogy kezdetben csak valami nagyon egyszerű feladatra tudsz jelentkezni, de kezd innen.
2016. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Vagy esetleg nevezz be ide:

[link]

2016. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!