Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kb.80 pontos...

Szerintetek kb.80 pontos központival és maximális vitt pontszámmal melyik gimnáziumba van esélyem ezek közül bejutni? -Szent László, -Madách, -Berzsenyi, -Veres Pálné, -Kölcsey, -József Attila.

Figyelt kérdés

Melyiket írjam első helyre ha az angol (haladó) mellett olaszul szeretnék mindenképpen tanulni?

A tanulás mellett fontos számomra, hogy jó hangulatú iskola legyen.



2016. jan. 19. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ugyanígy van. :D Kb 80 pontos felvételi és maximális hozott pont. Én a zegi Kölcseyt jelölöm. :) Ezeket a sulikat sajnos nem ismerem.
2016. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Berzsenyit válaszd
2016. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Remélem jól sikerül a szóbelim.

Tudja valaki, hogy a Berzsenyiben az olasz-angol szak szóbeli vizsgáján magyar nyelvből miket szoktak kérdezni?

(a felvételi tájékoztatót olvastam :))

2016. jan. 21. 08:54
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Az összesbe be fognak hívni szóbelire :)


Madách kicsit necces, ott nem tudom mi alapján pontoznak a szóbelin. Én úgy éreztem tök jól sikerült, 32 pontot kaptam a magyar részére (képről kellett beszélni, random), 34-et az angol részére (ki kellett egészíteni egy lapon mondatokat, plusz egy megadott témáról beszélgetni kellett). Az elég kevésnek számított.


Én is a Berzsenyit javaslom :) De mindenképpen a szóbelik után, saját tapasztalat alapján dönts, amikor megtapasztaltad, hogy melyik sulikba milyenek a tanárok, stb.

2016. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Veres Pálné :) Nálunk a nyekesek olaszt tanulnak. Jó suli (országos 39.), és én imádom :) Amúgy anno 77 pontos felvételivel, max hozottal és max szóbelivel jutottam, be, és bár azóta emelték a ponthatárt kicsit, simán bekerülsz :) Barátnőmnek valamivel kevesebbje volt, ő a Madách-ba ment. A Jóskát annyira nem ajánlom. Sok sikert! :)
2016. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem is nagyon tetszik a Veres Pálné Gimnázium, de az osztálytársaim (ált. iskola) le akarnak beszélni, rajtam kívül csak egy lány írta be...

2016. jan. 25. 00:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te döntsél, ne az osztálytársaid. Nyilván előny, ha van ismerősöd(vagy jön veled) ott ahová mennél. De igazából amúgy is egy új helyre, új közösségbe fogsz kerülni. Ne hagyd hogy mások befolyásoljanak.
2016. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szent Laszloba a kettanos tagozatot nezted? Mert egyertelmu hogy ott tanulnal meg a legjobban Olaszul :) Utana Veres P. vagy Madach, Berzsenyi es vegul Jozsef Attila. Biztos, hogy mindegyikbe behivnak!
2016. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi,

90 pontos lett a központim.

A Szent Lászlót, a Berzsenyit vagy a Madáchot szeretném.

A Madáchban az a baj, hogy a 2-dik nyelvnek (angol mellé) 2-t kell írni és én csak az olaszt szeretném. :( DE nagyon tetszene a Madách, persze a szóbeli még hátra van.

2016. jan. 27. 21:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Nagyon szép pontszám :)

Én azt mondanám, az olasz mellé írd a spanyolt, az nagyon hasonlít az olaszhoz.

Illetve, ha a szóbelin is ugyanilyen jól teljesítesz, akkor előnyben fognak részesíteni a második nyelvválasztásnál, mivel nagyon jó pontszámaid vannak.

2016. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!