Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalata arról, hogyan...

Tapasztalata arról, hogyan gyűjtsünk össze egy félév alatt több mint húsz kreditet?

Figyelt kérdés
Elszúrtam az első félévemet de a következőben ki akarom javítani ezért bármi tapasztalat, tanács jól jönne.
2016. jan. 19. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meglett az összes, amit felvettem (32 db, jogász szak, szintén első félév).

Nem nagy dolog a titok nyitja, tanulni kell. Be kell járni előadásokra, jegyzetelni, megszerezni az anyagot és TANULNI szorgalmi időszakban is. Ha valamit nem értesz vagy lemaradtál, akkor segítséget kérni, rögtön bepótolni. Így a vizsgaidőszak is sokkal könnyebb lesz.


Hova jársz? Mi nem sikerült?

2016. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nálatok milyen a mintaterv, de nekem a max 42 kredit volt egy félévben, a leggyengébben is 23, amikor csomó tárgyam buktam...

A tapasztalat az, hogy vegyél fel csomó kreditet, és próbáld meg teljesíteni őket, járj be, kunyerálj jegyzetet, hangfelvételt, tanulj. Még trükközhetsz olyanokkal, hogy több szeminárium vagy vizsga, ha ezt vagy azt jobban bírod, szabadon választhatók. De ne haragudj, de 20 kredit elég kevés, ha ennyit megszerezni komoly probléma egy évben, akkor mindenképp elgondolkodnék, hogy jó szakra mentem-e.

2016. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
nálunk sokan buktak matekból mechanikából és anyagtudományból 1. félévben, amik szerintem tárgyanként járnak annyi tanulnivalóval, mint egy tetszőleges jogi/bölcsész/gazdaságis félév
2016. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nehéz bármilyen tapasztalatot mondani, a többiek is leírtak már mindent... 20 kredit nem sok, amikor 30 az ajánlott. Én sem voltam soha éltanuló az egyetemen, buktam tárgyakat, csúsztam is, de 20 kredit mindig megvolt. Tanulni kell, és akkor 30 is meglesz.


Neked most annyiban nehezebb a sorsod, hogy az 1. félévben bukottak miatt eleve kevesebb tárgyat tudsz felvenni a ráépülések miatt. Ilyenkor érdemes felsőbb éves, előkövetelmény nélküli tárgyakat, szabadon választhatókat keresni, hogy fel tudj venni 25-30 kreditet.

2016. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

èn nem bíztatnálak arra,hogy vegyèl fel minel tobb targyat,mert ugy majd csak osszejon.

vedd fel a kötelezőket ès ezen felül, ha kell 1-2 szabadon választottat. èvkozben is tanulj .vizsgakat jol vedd fel,hogy legyen lehetősèg javítani, ha nem sikerul. ès ennyi.szerintem hiba nagyon sok targyat felvenni..nehezebb lesz,nem tudsz annyi figyelmet szentelni tárgyankènt.

amúgy a 20 kredit valóban nem sok,ez úgy van kitalálva,hogy akkor is teljesíthető legyen,hogyha buksz 1-2 tárgyat.alapból a minta szerint 30 kredit van,de ezenfelül a szabadon választhatókkal több is lehet..szóval simán telhesíthető.


amúgy èn is műszakin vagyok,de komolyan,èn szegyellem magam,amikor a nagyonmèrnökök pocskondiázzák a jogi/gazdaságu szakokat..igen 4#-nek szólt..

2016. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Konkrétan 30 kredit kell, hogy bentmaradjak államin ami hirtelen soknak tűnt és megijedtem tőle mikor barátaim mondták hogy 15-20 kreditet tudtak szerezni első félévben.

SZE-AHJK Műszaki menedszer szakra járok, remélem mondhatom ezt a következő félév után is :D

2016. jan. 24. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!