Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n első félév, bukom az...

BME-n első félév, bukom az Analízist. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Lesz kereszt félév, de összesen 15 kredit lesz meg a félévre... Ugye 36-ot kell szerezni 1 év alatt. Arra lennék kiváncsi, hogy már most van olyan tárgy ami következő félévben nem is lesz. Például szerkezettan I. Itthon elkezdtem kiírogatni hogy akkor 2. félévre jöhet az Analízis újra, pár nem előkövetelményes tárgyat felvennék(vállgazd,mikmak,hőtan I,polimerek + 2 szabvál) azért, hogy meglegyen a kredit. De emiatt lehetetlen lesz 30 kredit fölött felvennem tárgyakat egy félévre, mivel bele-bele nyúlok későbbi félévek tárgyaiba. TEHÁT A FŐ KÉRDÉS: lehet olyan, hogy ugyan úgy nem indulnak egyes tárgyak akkor, amikor én felvenném? A Féléves csúszás miatt?

2016. jan. 15. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2016. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy lehet. Mivel eltérsz a mintatantervtől, így semmi garancia nincs...

Mellesleg ha csak 15 kreditet sikerült összegyűjtened 30-ból, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy jó helyre jöttél -e... Választhatnál valami könnyebbet, ha ez nehéznek tűnik, mert így csak kínlódás lesz a továbbiakban minden!

2016. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az eszem meg lenne hozzá, 433 ponttal vettek fel(energetika), csak nem voltam szorgalmas. Kicsit későn jöttem rá, hogy ez már nem olyan mint a gimi, ahol minimális tanulással is lehetsz 5-ös.

15 kredittel van értelme kereszt féléven folytatni, vagy ez nagyon kevés és érdemesebb lenne újrajelentkezni? szabvál-kötvál tárgyakkal nem lehetne valahogy összeszedni 30 krediteket? Illetve még kérdés hogy meg van szabva, hány kredit lehet ezekből a tárgyakból?

2016. jan. 16. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem rossz pályát választottál, kár szépíteni a dolgokat... Sokan vannak amúgy, úgy mint te, mert a BME-n nemcsak az számít, hogy jó ponttal kerülj be, hanem benn is kell maradni, és azért keményen meg kell dolgozni.


Hogy érdemes -e továbbfolytatnod, azt neked kell tudnod, de mindenesetre érdemes a következő kérdéseket feltenned magadnak:


1. Elhivatásból választottam -e az energetikát?


2. Hajlandó vagyok -e minden időmet a tanulásba fektetni, a kitűzőtt cél érdekében?


3. Képes vagyok -e megtanulni önállóan tanulni?


Ha ezekre a válasz igen, akkor folytathatod. Viszont ha bármelyikre is nem a válasz, akkor egész biztosan nem neked találták ki a bme-t.

(Amúgy az új szabályzat értelmében kétfélévente 36 kreditet kell min. teljesíteni, egyébként kirúgnak).

2016. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden képpen folytatni akarom, a kérdés nem ez. A 36 kredittel képben vagyok, a 30 kredit összeszedést félévenként értettem.

Szóval még egyszer :D

Tudok szabvál,kötvál tárgyakkal úgy ügeskedni, hogy ne kelljen passzíválnom a félévet? Ezáltal csak fél évet csúszni.

2016. jan. 17. 01:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg még csak 30 kreditet kell teljesítened, az utolsó évben, hogy ne soroljanak át. Az átsorolás mindig a tavaszi vizsgaidőszak után van. De a 36 kreditet csak aug 31 után kell alkalmazni, így az majd csak a jövő évet érinti. Simán tudsz szbavál és kötvállal variálni, hogy akár még a 30 vagy több kredited is meg lehet a következő félévben. Szabválból felvehetsz akár 31 kreditet is, a lényeg, hogy kredited legyen, meg ne legyen 30%-nál több átfedés egyes szabvál tárgyak között. SŐt potya kreiteket is felvehetsz szabválból és ha felveszel pl. 36 kreditet és teljesíted 4-5-re a potya szabválokat, akkor még jó ösztöndíjindexed is lesz, és utána kapsz egy csomó ösztöndíjat, meg koleszt is ha kérsz. Természetesen olyan szabvál, vagy köt vál, vagy rendes tárgyakat vegyél fel, ami indul.
2016. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!