Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Társadalomismeretből emeltezek...

Társadalomismeretből emeltezek. Elkezdtem kidolgozni az esszéket, de problémába ütköztem. A feladat azt kéri, hogy 20-25 sorban fejezzem ki magam, de több, mint 50 előre megadott sor áll a rendelkezésemre. Ilyenkor hány sort írjak teli?

Figyelt kérdés
Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy írok mondjuk 25 sort, ami a rendelkezsére álló hely kb fele, a tanár meg áthúzza, mert kevés és ezáltal értékelhetetlen. Ugyanez fordítva, teli írom, majd áthúzza, mert túl sok... Elképzelhető volna, hogy ezek az előre megadott sorok, csak fél sornak számítanának? Eléggé picik. Ha így lenne az megmagyarázná, hogy miért van, kb 50 sor, mert ugyebár 2x25=50. Valaki tud segíteni?? Szörnyű, hogy egy ilyen apróságot nem lehet egyértelműen megoldani...

2016. jan. 20. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy ha apró betűkkel írsz, akkor legyen 20-25 oldal, ha pedig nagybetűkkel, akkor nyugodtan meghaladhatod azt. Úgy nagyjából próbáld megsaccolni, nem ezen fog múlni.
2016. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj meg, de igenis sok múlik ezen... volt olyan társam, aki a terjedelem miatt vesztett rengeteg pontot magyar és töri érettségin is. Egyébként köszönöm, hogy próbáltál segíteni.
2016. jan. 20. 12:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy - mivel emelt érettségiről van szó - egy teljesen ismeretlen tanár fogja javítani, akit kicsit sem fognak érdekelni szerintem a betűméret nagyságai, csak az, hogy mi van a javítási útmutatóban, amit már átolvastam természetesen, de terjedelemre való kikötést nem találtam benne...:/
2016. jan. 20. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor vagy 20-25 oldalt írsz és letojod mennyi előre megadott sor van, vagy felhívod és/vagy írsz az oktatási hivatalnak, így írásos nyoma is lenne, ha félrevezetnek.

Vagy pedig miért nem kérdezed meg a társadalomismeret tanárodat?

2016. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De milyen 20-25 oldal? 20-25 SORról van szó.:D Egyébként nincs tanárom, magam készülök, újraérettségiző vagyok és kell nekem ez a tantárgy emelt szinten. Az oktatási hivatalnak írni jó ötlet, köszi, meg is lépem!
2016. jan. 20. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen sort akartam írni, nem oldalt.
2016. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért van ott annyi sor, hogy akkor is odaférjen a mondókád, ha nem tudod 25 sorban összefoglalni.
2016. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért viszont pont levonás jár, nem? Történelem és magyar érettségin pontot vonnak le, ha valaki túl keveset, vagy túl sokat ír. Sőt, az én gimnáziumi tanárom elolvasni sem volt hajlandó azokat a magyar érettségi esszéket, amik nem érték el a 3 oldalt, egyszerűen áthúzta. Történelemből, ha valaki túl sokat írt, ugyanígy áthúzta és 0 pontot adott.
2016. jan. 20. 13:27
 9/11 A kérdező kommentje:

Írtam az oktatási hivatalnak és szerencsére már válaszoltak is. Nem jár pont levonás, ha valaki több sort ír, mint amit a feladat kér.

"A feladat összeállítói a 20-25 sor kitételt a feladatleírásba azért helyezték, mert úgy gondolták, hogy ez az a terjedelem, ami szükséges és elegendő a téma megfelelő kifejtéséhez. Ettől természetesen el lehet térni, éppen ezért áll rendelkezésre 40 vonalazott sor."

Azért volt ez nekem nagy kérdés, mert mint fentebb írtam, a volt gimnáziumi tanárom nagy gondot fordított rá, hogy mindenki a feladatban elvártaknak megfelelően oldja meg a kérdéseket, beleértve az esszék terjedelmét is. Egyébként most felmerült bennem, hogy anno ő akkor teljesen jogtalanul húzott át esszéket?:D

2016. jan. 20. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak akkor vonnak/vonhatnak le a terjedelem miatt pontot, ha nagyon eltér a kért mennyiségtől, tehát pl. ha 15 vagy 40 sort írsz.
2016. jan. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!