Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ady Endre Gimnázium vélemény?...

Ady Endre Gimnázium vélemény? (Bp)

Figyelt kérdés

a biológia szakja érdekelne legfőképp(milyen nehéz a bejutás, érdemes-e rá jelentkezni,hány ponttal vesznek fel stb) alapjáraton milyen a suli?a nyelveket jól tanítják?tanárok,közösség,nehézsége? szokásos:)...

Könyves Kálmánhoz képest milyen?



2016. jan. 21. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A bejutás viszonylag egyszerű, minimum 50 központi és 4,00 átlag feletti átlag kell, hogy behívjanak szóbelizni. A szóbelin a maxra kell törekedni, mert ha nem nagyon a minimum fölött teljesítettél a jegyeid és a központid alapján, akkor nagyon fog kelleni javítási lehetőségként a szóbeli.

Hogy érdemes-e oda jelentkezni, az csak tőled függ, hogy mennyire tetszik neked az iskola, mi csak szubjektív véleményt tudunk adni.


Alapjáraton a suli nagyon átlagos, picit klikkes a közössége, de annyira nem. Nincs annyi sulis program sem, az osztály néha-néha elmegy moziba, színházba együtt, de ezen kívül semmi. A nyelvoktatás viszonylag jó. A tanárok vegyesek, a rajztanár eléggé ijesztő o.O A nehézsége közepes, mivel ez egy közepes gimnázium.


A Könyveshez képest gyenge.


Mielőtt még megkérdezed, nem, nem járok az Adyba, de egy barátnőm hatosztályosba ment oda (pont a Könyvest jelölte előrébb, de oda nem vették fel), sokat mesél a suliról, szereti :)

2016. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:) én most a Könyvesbe járok,onnan akarok elmenni, de ha olyan nagyon gyenge az Ady a Könyveshez képest akkor inkább még meggondolom, hogy beadjam-e oda.
2016. jan. 23. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézegess más sulikat is, ha a Könyvesből akarsz átmenni, tényleg nem ajánlom az Adyt :(

Milyen az átlagod? Milyen lett a központi?

Hátha tudok segíteni :)

Vagy hogy miért akarsz eljönni a Könyvesből?

2016. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Osztályközösség miatt akarok elmenni, meg biosz szakra szeretnék járni.

Csak szerdán derül ki milyen lett az írásbelim.

az átlagom pedig 4.6(csak 4-eseim meg 5-öseim vannak)

2016. jan. 23. 22:23
 5/6 anonim válasza:
A lányom 9-es és az Ady-ba jár biósz tagozaton. Ő nagyon szereti és nagyon jó a közösségi is. Én csak ajánlani tudom.
2016. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gránicz Gréta válasza:

Valószínűleg az eredeti beszélgetésről lemaradtam de az adyról nagyon nem esett szó. Én tavaly felvételiztem és az adyt írtam az utolsó helyre. Tegyük hozzá kicsit elszúrtam mert nagyon erős sulikat írtam be. Lényeg az hogy csak ide vettek fel és ahogy ezeket a kommenteket láttam nagyon el voltam keseredve. De azt sem tudom hogy amikor ezeket írták milyen volt a suli.

Idén (2022/23) kezdtem a gimiben biosz szakon. A biosz szakról annyit érdemes tudni hogy a 32 gyerek egyik fele biosz szakos a másik pedig általánosos, tehát az csak tök sima gimis oktatás. Négy biológia óránk van hetente. Én imádom a biológia tanáromat, de nyilván nem ő az egyetlen. Mindent nagyon részletesen tanulunk, de ha szereted a bioszt élvezni fogod. Rendszeresen járnak hozzánk volt adys diákok előadásokat tartani. És van terepgyakorlat. Egy tanítási héten át tart. Főleg természetvédelmi területeken jártunk, kicsit túrázós de megéri. Általában ottalvós de most az egekben vannak az árak és senkinek nem volt kedve ötvenezer forintot kifizetni, ezért mi csak egy éjszakát aludtunk a szálláson, a többi napon vonatoztunk. Lehet hogy jövőre lemennek az árak, fogalmam sincs.

A tanárok szerintem korrektek. A dogákban nincsenek olyan dolgok amiket nem vettünk, én ettől féltem. A legjobban úgy tudom megfogalmazni hogy az órákon együtt dolgozunk és nem egymás ellen. Mindegyiknek megvannak a saját dolgai, de alapvetően nem vészes. Van egy tanár akit a másik két osztály kollektíven utál, azt hiszem vagy törit vagy földrajzot tanít, de minket nem tanít úgyhogy én nem tudok nyilatkozni. Szerintem a nyelvoktatás is jó. Angolt és egy második nyelvet is tanulunk. Én franciát tanulok, nekem nagyon tetszik.

A közösség teljesen osztályfüggő, azt nem tudom megjósolni. De az évfolyamomba és a többi osztályba is nagyon értelmes gyerekek járnak, szinte az első héten összebarátkoztunk a többi osztállyal. Ahhoz pedig hogy az osztálytársaiddal is össze tudj barátkozni, nagyon ajánlom a gólyatábort. Tudom hogy kínosan hangzik hogy összezárnak egy hétre egy évfolyamnyi tinédzserrel, de amikor vége van a hétnek és búcsúzkodni kell már ölelkezni fogtok.

Programok legalább havonta, de szerintem sűrűbbeb vannak. Nem osztályszinten, hanem az egész sulinak. A diákönkormányzatosok meg a tanárok szervezik és nagyon jók szoktak lenni.

Röviden összefoglalva én imádom a sulit, csak ajánlani tudom. Ha ezzel valaki kedvet kapott vagy sikerült megnyugtatnom, annak nagyon örülök. :)

2023. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!