Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol a legjobb a pszichológia...

Hol a legjobb a pszichológia alapképzés Magyarországon?

Figyelt kérdés
Elsősorban a Károli és az ELTE között vacilálok, megköszönném, hogyha akiknek személyes tapasztalatai vannak ezekkel, vagy bármelyik egyetem pszichológiai képzésével kapcsolatban, azok írnának! :)
2016. jan. 23. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos találkoztál már azzal a megfogalmazással, hogy a Károli gyakorlatorientáltabb, az ELTE pedig elméletorientáltabb. Ez valóban így van, én ELTE-s vagyok, de van ismerősöm a Károlin. Persze itt is vannak lehetőségek gyakorlati tevékenységet végezni, vannak gyakorlataink, előfordulnak intézménylátogatások, terepre is lehet menni, de azért egy kicsit szárazabb a dolog, mint a Károlin. Az oktatóink 90%-a kutató tudós, kevesen dolgoznak alkalmazott területen, a gyakorlatban. Ha kutatni szeretnél később, akkor mindenképpen az ELTE-t ajánlom, ha nem, akkor lehet, hogy jobb a Károli, de nem feltétlenül.

Igazából én úgy vettem le az elmúlt évek és az ismerőseim tapasztalatai által, hogy nagyon egyik alapképzéssel sem tudsz mellélőni, hiszen utána mész tovább mesterre, amit már máshol is végezhetsz, nem muszáj ugyanott maradnod (persze attól is függ, milyen szakirány érdekel, mert nem mindenhol van mindegyik). Én anno azért választottam inkább az ELTE-t a Károli helyett, mert itt többfajta szakirány van, és mivel akkor még nem tudtam, mivel akarok foglalkozni, úgy gondoltam, hasznos lehet, ha inkább az ELTE-t választom, mert többféle szakirányról tudhatok meg testközelből információkat, valamint elég nagy a valószínűsége, hogy úgyis ELTE-s mesterre fogok majd jelentkezni (mivel a Károlin elég kevés lehetőség van), és így legalább már ismerni fogom a rendszert és az oktatókat.

Így is lett, nem is bántam meg az ELTE-s alapképzést. Egy hátulütője szerintem, hogy piszok sokan vagyunk egy évfolyamon, amit nehezen tud befogadni az épület és az oktatók meg a rendszer sincs rá igazán felkészülve (nem megfelelő létszámúak a termek, a gyakorlati órák, a műhelymunka lehetőségek).

2016. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2016. jan. 25. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!