Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell a pszichológus magánpr...

Mi kell a pszichológus magánpraxishoz?

Figyelt kérdés
Több kell a pszichológus mester-, és alap képzésnél? Valami olyat olvastam, hogy pszichoterapeuta képzéssel is kell rendelkezni. Teljesen belezavarodtam! Legfőképpen magán pszichológusok válaszát várom, vagy azok akik ezt tanulják...vagy aki tud valamit róla. Előre is köszönök minden segítséget!-->Persze megy a zöld kezecske:)

2014. ápr. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
BA és MA diploma után még szakirányú továbbképzéseket kell elvégezni (szakvizsgát tenni a végén), számszerint ha jól tudom, pszichoterapeutának kettőt kell, de nem vagyok benne biztos, nem ilyen irányba haladok a pszichológián belül. Ezen kívül pedig 150 órányi önismereti terápiára is járni kell, tehát neked kell egy pszichológushoz járnod 150 órán keresztül, ami nyilván 100%-osan saját zsebből megy.
2014. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Huhh, mennyi melóval jár!
2014. ápr. 9. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég sok idő, pénz és tanulás, de nyilván ha az embernek megvan hozzá a hivatástudata, simán végig lehet csinálni :)
2014. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!