Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok dönteni hogy melyik...

Nem tudok dönteni hogy melyik szakot tanuljam előbb. A lentiek fényében melyiket és hol ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A fő cél hogy van egy vállalkozás-ötletem, amihez szükség lenne programozási, gazdasági, pénzügyi és marketinges tudásra is. Ezen felül valami olyan szakra lenne szükségem amivel el is tudnék helyezkedni. Az alapképzés után vagy tanulnék még egy alapszakot és a mesterképzésr külföldön végezném, vagy egy Bsc Msc együtt itthon és egy második diplom külföldön. (New York, Kalifornia, Bécs) (Melyik megoldás lenne az eredményesebb?) A pénzzel és a nyelvtudással nincs probléma, a felvételi pontokkal úgyszintén. A Corvinusos gazdinfót néztem ki, de sokan azt mondják h csak a neve miatt nem éri meg, túl kevés a gyakorlati képzés és túl magasak az elvárások. Ezen felül néztem a pénzügy és számvitelt a BME-n eddig ez bizonyult legjobbnak, bár nem kapok informatikai képzést. Education javasolták az OE műszaki menedzser szakot, hallottam róla pozitív infókat is, de a negatív sajnos így is nagy fölénnyel vezet (büfészak, lenézik, nehéz elhelyezkedni) illetve engem a hardveres része (gyártás, tervezés stb...) nagyon nem vonz és nem is az én világom. Ezen felül érdekel a gazdasági menedzsment, nemzetközi gazdálkodás és marketing is. Az itthoni cél mindenképp Budapest.
2016. jan. 25. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Programozással kezdenék (és be is fejezném) a helyedben. A többit együttesen veri, amit jó programozóként kereshetsz. Tapasztalatból írom.
2016. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Egy vállalkozásban általában nem 1 személy tölti be az összes pozíciót. Persze jól hangzik, hogy programozó, közgazdász és marketinges is vagy egy személyben, de könnyen át lehet esni a ló túloldalára (avagy aki sokat markol, keveset fog...).


Inkább legyen egy diplomád, de abban penge legyél.


Én megcsinálnám először az első szakot (és a korábbi válaszolóhoz hasonlóan én is a programozást ajánlom kezdésnek), alapképzés, mesterképzés, igazából mindegy, hogy itthon, vagy külföldön, a hazai képzés is jó és nemzetközi viszonylatban is elismert.


Utána már, ha programozóként dolgozol, és még mindig lesz kedved/energiád, akkor mellette is szerezhetsz másoddiplomát.


A gazdasági szakok közül egyébként tényleg a pénzügy-számvitel a legütősebb.

2016. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Programozáson belül melyik szakot és melyik egyetemet ajánlanátok? Illetve lehet, hogy csak szóbeszéd, de pár helyről azt hallottam hogy néhány helyen kihalásos alapon működik az előrelépés. Ez mennyire igaz?
2016. jan. 25. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok tévhit kering az állásokról. Főleg azért, mert rengeteg a programozó, csak épp a jó szakember ritka. Ha jó vagy, lesz munkád, nem kevés és nem kevésért. Ha rossz vagy, akkor meg tök mindegy, mit végeztél, nem? A férjemnek előbb volt munkahelye, mint diplomája. Azóta is vitáznak felette, hogy ki ad többet, hogy maradjon.
2016. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!