Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szalagavató főpróbára nem...

Szalagavató főpróbára nem mentem be (edzés miatt) és emiatt kaptam ma egy igazgatói intőt. Ez mennyire jogos a részükről?

Figyelt kérdés

Valami tanács :D?

Suliba voltam, nem lettek volna már óráim akkor amikor be kellett volna menni a főpróbára!

Mit tehetek? Fogadjam el? Ez valamiben gátol? Mehetek ettől még érettségizni? Gimibe járok, jó tanuló vagyok, ez a legelső ilyesmi, a 4 év alatt semmit sem csináltam, de most a versenysport fontosabb :)

18f



2016. jan. 27. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom a versenyre készülős edzésed nem utolsó pillanatban derült ki. Az lett volna a korrekt, ha előre jelzed, hogy nem tudsz ott lenni, ez és ez miatt, és akkor valószínűleg jobban lereagálják, vagy előre megtudod, hogy mit kapsz ezért. Egyébként nem fog gátolni semmiben, érettségizni is mehetsz, továbbtanulni is, stb. Egyébként iskolaidőn kívül nem lehet kötelező semmilyen program, tehát elvben nem kaphatnál igazgatóit emiatt.
2016. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából! 5 . Órám lett volna de csak az! Arról az egyről mentem el, a próba pedig du 2 ig tart. Nekem még akkor szerdánként 2 éve mindig edzésem van fél 1 től. Szóval 1 óráról lógtam el.

Ha szólok előre, az osztályfőnök nem enged el, mondta mert állítólag kötelező program! De verseny lesz, annak a rovására nem mehet ez a hülyeség. Kösz!

2016. jan. 27. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Szólnod kellett volna előre. Ha az osztályfőnök nem enged el, akkor pedig az edződ kikérhetett volna.

Azért kaptad, mert szó nélkül ellógtál. Te is azt írod, hogy lógtál.

Egyébként nem hiszem, hogy ezen a másfél órán múlna az edzésed. Legfeljebb később mész és tovább maradsz. Ha rendszeresen jársz, ez az egy alkalom nem okozott volna gondot a felkészülésedben.

2016. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem volt jogos, mert a szalagavató nem kötelező és nem kötelezhetnek rá téged. De mi van akkor ha kaptál egy igazgatóit? Nem befolyásol az semmit. Vagy igen?

Egyébként nézelődj a TASZ.hu oldalon és kérdezd meg tőlük e-mailben, hogy a problémád a tanszabadság témakörébe bele fér-e, és mit javasolnának?

2016. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem nem nyomták le a torkodon a jogtalan intőjüket.
2016. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!