Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy fszk-ra jelentkezek és...

Ha egy fszk-ra jelentkezek és el is végzem államin (2 év), de ezután egy 10 féléves alapképzésre szeretnék menni akkor, hogy alakulnak az államilag támogatott féléveim?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogy mennyi marad ha belekezdek a másik képzésbe, ami független az fszk-n végzett szaktól, más karon van.

2016. jan. 28. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor 4 félévvel kevesebbel indulsz.
2016. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ésik Árpád ***** válasza:
10 féléves alapképzés nincs, az alapképzés 6 és 7 féléves, 10 féléves az osztatlanképzés. Ha a foszk szaktól független szakra mész nem jelent előnyt, mivel csak azonos tantárgyakat számolnak be, ez szerintem logikus. Illetve ha 4 félévet elhasználsz az államilag finanszírozott félévekből akkor az osztatlan képzésben már csak 6 félévet tölthetsz el államin 4 et fizetned kell! Remélem tudtam segíteni.
2016. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Összesen van 12 állami féléved, kivéve, ha olyan képzésre jársz, ami 12 vagy több féléves, ez esetben 14 állami féléved van. Mivel utóbbi rád nem vonatkozik, ezért a 2 éves FOSZK után már csak 8 féléved marad, vagyis a 10 féléves képzés utolsó 2 félévét önköltségesen kell csinálnod.


Egyébként 10 féléves alapképzés tényleg nincs, az Nftv. szerint 6-8 féléves lehet egy alapképzés.

2016. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ésik Árpád ***** válasza:
Nem voltam tisztában a 12 félévvel, köszönöm!
2016. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen elnézést, osztatlan képzésre gondoltam, ott is tanárira. Félreérthető, mert azt nem írta, hogy a 2 éves fszkp-ről elsőnek a vele megegyező alapképzést szeretném elvégezni(gazdasági), és ha utána még érzek kihívást akkor a 10 féléves tanári. Persze a gazdasági alapképzés már önköltséges. köszönöm a válaszokat! Még egy olyan kérdésem volna, hogy az eduline-on olvastam, hogy a minimum pontba (280) beleszámítható a nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért és szakképzésért kapott többletpontok, de a sport és a hátrányos helyzetű többletpontok nem számítanak bele a minimum pontba. Erről mi a véleményetek, ez igaz? Eddig úgy hallottam, hogy a minimum pontot mindenféle többletpont nélkül kell elérni. Vagy ez csak művészeti szakokra vonatkozik ahol nem számít a többletpont?
2016. jan. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!