Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ertelme van a felvetelinek?

Mi ertelme van a felvetelinek?

Figyelt kérdés
Marmint oke,hogy a matek meg a magyar fontos... de ez alapjan nem lehet eldonteni,hogy mit is tudnak a gyerekek,vagy megis? Plusz meg az is ott van,hogy izgulnak mint allat. Mindenesetre rossz volt latni a sok ketsegbeesett,szomoru arcot. (Bocsi az ekezetek miatt, nem magyar a billentyuzetem)
2016. jan. 28. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor kérlek javasolj egy jobb módszert, amivel el lehet dönteni, ki melyik középiskolába kerüljön.

Ezeke a felvételi feladatlapok általános kompetenciát mérnek, illetve azt, hogy ki milyen szinte áll.

Amúgy nem csak ez számít bele a felvételibe, másrészt viszont ha valóban nehéz volt, akkor mindenkinek nehéz (az idei nem volt nehéz, teljesen átlagos volt, talán a hatodikos volt egy kicsit nehezebb. Minden évben megy a hiszti, hogy "úristen ez volt a legnehezebb.")

2016. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Velem az volt hogy középiskolába megírtam a felvételit és nem sikerült, viszont fellebbeztünk és azt mondták hogy oké gyere, ha nem tudod hozni a szintet akkor úgy is kibuksz, ott érettségiztem le.
2016. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
En minden forumon azt hallottam,hogy az elmult 10 ev legnehezebbje volt ez..tudom,hogy minden evben az van,hogy ez volt a legnehezebb meg minden, de akkor is. Mondjuk eleg gaz, mert osztalytarsam 11 pontott szerzett osszesen. Hat mindenesetre remelem,hogy mindenkinek sikerul oda bejutni,ahova akar,viszont valahogy ugy kepzelem el,hogy az iskolaigazgato ranez a pontszamokra es "ez nem erte el az xy pontszamot? Hat akkor lefott,hogy ide jon". Remelem elotte a jegyeket is megnezik.
2016. jan. 28. 22:02
 4/13 anonim ***** válasza:

A felvételi logikát, kompetenciát mér, ahogy az előző is mondta.

Alapvetően háromféle ember rontja el a központit: a lusta, a gyenge IQ-val rendelkező és az izgulós. A lustasághoz csak egy kis szorgalom kellene, izgulást lehet kompenzálni, aki erre nem gyakorol és nem készül fel rá az magára vessen, később már ezt nem fogja tudni kompenzálni. Az alacsony intelligenciaszint már nehezebb dolog, nagyon sok olyan kitűnő tanuló van, aki egész évben magol és hajtja, szó szerint szenved, annyit tanul. Aztán jön a központi, aminek a 80%-a logika és be is buktak.

Tény, hogy nem a szorgalmat, vagy a tárgyi tudást értékeli, de érthető, hogy aki 10 pontos matekot ír gimnáziumban nem, vagy csak nehezen fogja megállni a helyét, továbbtanulásnál és érettséginél ugyanúgy.

Ráadásul általános iskolában néha egy 20-30 fős osztályból van 8-10 kitűnő is, de ha csak 2-3, az is túl sok. Számold ki, ha csak minden 10. gyerek kitűnő, ők mind a legjobb iskolákba akarnának menni, a legjobb iskolákban, ahol így is közel 10-szeres a túljelentkezés, ez lenne 20-szoros és 20 gyerekből 15 kitűnő lenne. Na akkor mi alapján döntenének az iskolák?

Ráadásul különböző alapok, különböző általános iskolák, különböző pedagógusok, különböző követelmények.

Hirdetnek saját írásbelit, jobban beszámítják a szóbelit. Szóval ott tartanánk, hogy minden gimnázium saját felvételit íratna, emellett megmaradnának a szóbelik, illetve újabb intézmények kérnék ezt. Ez rengeteg plusz munkát (és pénzt) jelentene, mint a tanárok és a gimnázium, éppúgy a továbbtanulók számára.

Egyébként az idei felvételi átlagát tekintve jobb lett, mint az elmúlt években volt (mármint a nyolcadikosok számára).

2016. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem az iskolák igazgatói döntenek önkényesen, hogy kit vesznek fel. Ponthatárok is vannak itt, az elért pontod határozza meg, hogy beférsz-e a keretbe. Az, hogy ez a pont miből tevődik össze, a választott iskolád honlapján megtalálható.


Mellesleg, linkeld már be az a sok fórumot, ami azt írta, hogy ez volt az utóbbi 10 évben a legnehezebb... Mondom, minden évben ez megy ;) Mindenki a sajátját érzi a legnehezebbnek.

2016. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem linkelgetni. Aki keres az talál.;) a Startlapon,origon,indexen es egyeb helyeken megtalalod. Nem vagyok rossz tanulo(harmas negyes),persze kinek mi, viszont a felvetelit vegig izgultam. Szinte hozza se tudtam kezdeni, folyton azon gondolkodtam,hogy mi lesz ha teljesen elrontom.
2016. jan. 28. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:

...egy 3,5 körüli átlaggal rendelkező tanulótól nem igazán vár el maga a rendszer sem 40-50 pont feletti központit. Ez egy szakmunkásképzőben elég.

Az általad felsoroltak azt írják le, amit olvasni akarnak... És a szülőnek is, meg a gyereknek is megnyugtató, hogy országos szinten rosszul sikerült, viszont ha megnézed a tavalyi átlagokat felvételiztető iskolák szerint egyesével, az idei nem tűnik olyan rémesnek... Sőt!

Ráadásul tavaly is legalább ennyi negatív vélemény volt a felvételiről.

Ott az izgalom, de erre fel készülni! Például itt abszolút pozitív, ha valaki versenyekre jár.

2016. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

El kellene törölni!

Azt mondjátok már meg, régen se volt felvételi, csak a vitt jegyek, mégis ugyanannyian állták meg a helyüket a középiskolában mint most, mert akkoriban is volt protekció.

Nekem nagyon rossz lett a felvételi meg se merem írni mennyi, nagyon izgultam egyszerű dolgok nem jutottak eszembe...

Az előző feladatsorokat pl. a matekot 30 felett írtam mindig 45 perc alatt volt 1-2 gyengébb 24-28 pontos, ez meg............le se írom.

Nem igazság hogy 8 év munkáját másfél óra központi felülírja!!!

2016. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 a jegyek egyáltalán nem mutatnak semmit, mert lehet, hogy én egy erős, jó általánosba jártam, ott voltam 4,5 és megírom pont emiatt a központit 80 pontosra. Te meg hiába vagy kitűnő a kukutyini általánosban, ha csak 30 pontot írsz.

Kell egy egységes rendszer, ami egy egyenlő mércén méri a gyerekeket.


AMúgy ismétlem: ha nehéz, mindenkinek nehéz! És egymáshoz mérnek titeket.


Kérdező, én egy ilyen cikkel sem találkoztam, de szerintem te se, max alatta óbégattak a mostani nyolcadikosok.


De ha ennyire rossz szerintetek ez a felvételi rendszer, akkor mit javasoltok? Az, hogy csak a jegyeket nézzék, nem opció, nem mindenki ugyanoda jár, van különbség általános és általános között.

Megjegyzem, a hármas-négyes jegyek nagyon rsszak általánosban. Meg kell majd szorítanod a nadrágszíjat.

2016. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem gyenge általánosba járok, és nem is falusi iskola hanem nagyvárosi, és rengeteget tanulok, nem adnak könnyen ötöst bocsika!!!!

Keményen hajtottam hogy bekerüljek a kiszemelt suliba, és nem is adom fel. Úgyis ott leszek!

Régen se volt ilyen sz*rság mégis különb orvosok (nagynevű!!), tanárok és szakmunkások kerültek ki a "való világba" mint manapság. Bár az oktatás is jobb volt!

2016. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!