Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme a középiskolai...

Mi értelme a középiskolai felvételinek egy olyan iskolában ahol később igazgatói hatáskörben úgyis bárkit bármilyen eredménnyel előélettel felvesznek?

Figyelt kérdés

Középiskolában dolgozom, a felvételi ugye központi írásbeli, de az iskola tart még felvételi elbeszélgetést is.

Magyarázza már el nekem valaki ennek mi értelme, ha később bárkit bárhonnan bármilyen eredménnyel úgyis felvesznek igazgatói hatáskörben?

Kínlódunk itt azzal hogy felvételi beszélgetés meg ponthatár, meg alatta maradt, meg elérte, meg értesíteni, hogy felvettük/nem vettük stb.

Aztán eljön az augusztus, és aug 20 és szept 1 között ÖMLENEK hozzánk a sehova máshova fel nem vett, elképesztően alacsony jegyekkel rendelkező, ezer helyről kirúgott eltanácsolt tanulók-akiket MINDENFÉLE felvételi eljárás NÉLKÜL igazgatói hatáskörben egytől-egyig egyetlen tollvonással felveszünk!

Magyarázza el nekem valaki mi értelme/hogy lehet az, hogy X tanuló februárban X ponttal nem kerül be mindenféle adminisztratív szarság, papírmunka után sem, de aug-ban Y tanuló ennél ezerszer rosszabb eredménnyel azonnal bekerül?

Jön a szülő aug-ban: jöttem beíratni a gyereket. Fel van véve. Meg se nézik az eddigi eredményeit-lényegtelen. Fel van véve. Egy tollvonás és fel van véve.

Az a tanuló aki a rendes eljárásban nem kerül be, pedig még produkál is valamit, ugyanaz aug-ban zéró produktummal meg bekerül simán.


Nem totális megalázása a tanári karnak, ha a tanulók 90%a olyan diák, akiket sehova máshova nem vettek fel, akik bejárták a világot, sehova se kellettek-itt meg böfögnek egyet, és fel vannak véve?

Mindegy ki mindegy honnan jött. Fel van véve.

Februárban a felvételi eljárásban még nincs felvéve mert akkor még játsszuk azt a parasztvakító cirkuszt hogy „mi egy gimnázium vagyunk, ide nem lehet csak jó eredménnyel bekerülni” aztán augusztus-szept-ben meg aki jön az fel van véve.

Ha a patás ördög maga jön, az is fel van véve.


Mindegy csak fizessen. Alapítványi iskola.


2015. febr. 21. 09:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Gondolom az általános eljárásban van keretszám, a fizetősben meg nincs.
2015. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ez alapítványi. Itt nincs általános meg fizetős. Akit felvesznek az fizet. Ha így ha úgy tök8, fizet.

Ez nem egyetem.

2015. febr. 21. 12:16
 3/24 A kérdező kommentje:

Ja és tök ugyanainyit fizet. Alapból.

Mert olyan van hogy gazdag apuka hozza a "karós" gyerekét (=csak egyese van) és "megtámogatja" az alapítványt X összeggel (bárki bármikor bármennyit fizethet az alapítványnak, nem tilos) és láss csodát! Az addig béka segge alatt tanuló gyereke hirtelen mindenből jobb lesz!

Hát ki látott még ilyet...

Odamegy apuka igazgatóhoz: legyen a gyerek 4-es matekból! Igazgató: alapítványba ennyit tessék befizetni. Befizeti. És a gyerek 4-es lesz. Vagy ötös akár. Ja hogy csak egyese volt? Hát az mindegy. Azokat kihúzzuk, beírunk X ötöst csak úgy hasra és ennyi.

2015. febr. 21. 12:18
 4/24 anonim ***** válasza:
még mindig nem értem, miért tanítasz. A kérdéseid alapján okádék a hozzáállásod.
2015. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Na akkor már ketten vagyunk akik nem értjük!

2-3 éve még értettem, már nem.

De nem baj, idén végzek a külkeren, tanári diplomám repül oda ahova való (a kukába) és külkerrel csak atlálok valamit.

Ezt a csomó rikárdót meg tanítsa az akinek 6 anyja volt.


(nem ) mellesleg: a kérdésemre, felvetésemre azért választ nem kaptam. ugye.

2015. febr. 21. 13:02
 6/24 anonim ***** válasza:

aki tanárként jól akar élni annak a közoktatás csak kis fusi munka

kb olyan mint az orvosoknál


külkerrel meg baromira nem fogsz elhelyezkedni, mert egy utolsó büfé tucat titkárnéni képzés

2015. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Mindegy akkor elmegyek a teszkóba dobozokat pakolni.

Legalább addig se kell dakotákkal egy levegőt szívnom.

2015. febr. 21. 14:16
 8/24 A kérdező kommentje:

Ühüm. És akkor mi a NEM FUSI? Hm?

A magánórák?

Vagy micsoda?

Paraméterek: földrajz-tört-hittan.

Csak úgy kapkodnak ezen tárgyak esetében a magánórákért!


"aki tanárként jól akar élni annak a közoktatás csak kis

fusi munka "

2015. febr. 21. 14:27
 9/24 anonim ***** válasza:
ne mond hogy ezt a képzésed elkezdése óta nem tudtad...
2015. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Mit nem tudtam? HOgy olyan iskolába kerülök ahol pénzért árulják az érettségit? Hogy olyna iskolába kerülök ahol bármit lehet ha a szülő fizet? Hogy olyan iskolába kerülök ahol 20 éves ember jár 9. osztályba miután megjárt a fiatalkorúak börtönét + a rendes börtönt is? Ide meg felvették?

Hogy olyan "gyerek" ül az egyik osztályban aki ellen hatósági személy elleni erőszakért folyik az eljárás éppen? Megvert egy rendőrt...

Hogy olyan iskolába kerülök ahol a WC-ben anyagot árulnak, ahol ribik fiúkat szopnak teljesen nyíltan?


Hát képzeld NEM TUDTAM előre.

2015. febr. 21. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!