Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennek így lenne értelme?

Ennek így lenne értelme?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok jelenleg, jövőre úgy tervezem/terveztem, hogy egyetemre megyek. Leginkább a mechatronika és a vilamos mérnöki szakok érdekelnének. Viszont tisztában vagyok vele, hogy ezek elég komoly tudást igényelnének. Matekból és fizikából nem vagyok rossz,de úgy vagyok vele hogy nem ártani valami gyakorlati tudás is egyetem előtt, mert gimiben ilyeneket nem tanultunk. Arra gondolok, hogy pl programozni nem tudok, vagy ha pl otthon egy egyszerűbb áramkört kéne csinálnom, nem tudnám hogy kellene neki fogni. Ezeket megtanítják elölről egyetemen? Mert én arra gondoltam, hogy esetleg valamilyen OKJ-s tanfolyamra beiratkoznék,amit azért könnyebben eltudnék remélhetőleg végezni és kapnék egy kis gyakorlati oktatást is egyetem előtt.Vagy ez csak időpazarlás lenne??

2015. dec. 6. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Időpazarlás teljesen. Nem vagy lemaradva, ezeket a dolgokat az egyetemen is megtanítják, maximum annyi, hogy szorgalmasabbnak kell lenned és könnyebben lemaradsz, mint az, aki esetleg önerőből vagy a középiskolájában már tanulta ezeket. De emiatt OKJ-ra pazarolni az idődet felesleges, ugyanis amit tanulsz, az úgyse lesz az a színvonal...
2015. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek elsővel, időpazarlás.
2015. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ti egyébként melyiket ajánlanátok a villamost vagy a mechatronikát?
2015. dec. 6. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az elektromosság érdekel jobban, akkor a villanyt. Nagyon sokfelé lehet tovább menni, és nem csak az egyetemen, az életbe is. Mechára jó sok pont kell, ebből kifolyólag oda tényleg jók jutnak be. Az többnyire gépészes, tehát ott statika, dinamika stb. több van. Matek mindenhova nagyon kell. Kb. hány pontod lesz?
2015. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs hogy későn válaszolok :D Úgy kalkulálok hogy kb legjobb esetben 2 középszintűvel 360 pontom lesz,ami a BME re nem elég( nem is ez a cél) viszont máshova elé lesz. elsősorban Szegedet néztem vagy talán még az Óbudai jöhet szóba. szeged azért mert viszonylag közel van és a nyílt nap is tetszett. Viszont a mechatronika csak tavaly indult ott. Ebből adódóan egy itteni diplomával a munkaerőpiacon nem lennék olyan versenyképes majd szerintetek?
2015. dec. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!