Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lemaradtam a felvételiről is,...

Lemaradtam a felvételiről is, és a pótfelvételiről is. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Na szóval még előző tanévben befejeztem a 7. osztályt, és nyáron Angliába költöztünk... Most úgy alakultak a dolgok, hogy Február végén hazaköltözünk, és hát lemaradtam ezáltal a központi felvételiről is, és a pótfelvételiről is...

Arról hallottam, hogy vannak olyan iskolák, amik fizetősek, de azokat én hanyagolnám. Szintén arról is hallottam, hogy van pár olyan, amihez nem szükséges a központi felvételi, de azok is felejtősek számomra.

Nyilván én is tudom, hogy ezek után nagy eséllyel évet kell ismételnem, de azért megkérdezem, hogy van-e arra valamilyen lehetőség, hogy ne kelljen évet ismételnem?



2016. jan. 28. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tudod azt is tenni, hogy jelenleg felvételizel olyan suliba, ahova nem kell felvételi és később átjelentkezel. Én is így kerültem be egy jobb suliba. Ehhez annyi kell, hogy jól tanulj és az egyik szülőd bemegy a másik iskola igazgatójához kérvényezni, hogy átszeretnél oda jelentkezni. Nekem annyi előnyöm volt, hogy a nővérem oda járt és nagyon aranyos volt az igazgató, egyébként sok kettesem volt és utána abban a suliban sikerült kijavítanom a jegyeimet (pedig nehezebb suli volt).
2016. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Semmii ***** válasza:
igazolatlan hiányzásokat nagyon nézik....engem egy sokkal erősebb iskolába kettessel átvettek úgy hogy nem is tanultam csomó tantárgyat amit már ott vettek....szóval simán lehetséges és rengeteg gyerek kerül be így erősebb iskolába
2016. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, amit az első válaszoló írt.

Először jelentkezz be gyengébb iskolába, ahonnan majd átjelenkezel erősebbe, amibe kellett volna központi, ha a normális felvételi eljárás keretein belül felvételiztél volna.

Szóval, mikor bekerültél a gyengébb iskolákba, elkezdhetsz keresgélni az erősebb iskolák között, aminek az igazgatóit fel kell hívni, esetleg időpontot kell kérni, hogy megbeszélhessék az átvételedet, szülőkkel együtt. Lehet, hogy átvételi vizsgát kell tenned!

2016. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Mcdonalds
2019. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!