Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Metropolitan...

A Budapesti Metropolitan Egyetemről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire versenyképes a képzésük? Igazából a kommunikáció szak illetve a Mozgóképkultúra és médiaismeret érdekelne, mindkettő angol nyelven. Azt tudom, hogy csak önköltséges, épp ezért lenne fontos mások véleménye, hogy mennyire érné meg. Más egyetem pedig nem kívál ebben a két szakban angol nyelvű képzést, ha jól tudom.

Ja, egyébként író/forgatókönyvíró/újságíró szeretnék lenni. Tehát pontosab nem tudom, mi de az írással szeretnék foglalkozni. Jelenleg az A tervem az ELTE anglisztika szak, amúgy pedig a fordító munkában is gondolkozom (műfordító, szakfordító, tehát nem feltétlen tolmácsolás).


18/L



2016. jan. 30. 12:00
 1/2 anonim válasza:
100%

Talán sokan meg fognak utálni, de őszinte választ fogok adni. Ezeknek a szakoknak semmi értelmük nincsen a mai világban. Egyszerűen a piaci törvények értelmében (kereslet - kínálat) nincsen az ilyen szakon végzett emberekre szükség.


Tehát vagy hihetetlenül istenkirály lennél ebben, és jó munkát fogsz találni, egyetemtől függetlenül, vagy középszerű tudással rendelkező ember leszel, és ez is egyetemtől független tényező.


Persze nem akarlak megbántani, meg ilyesmi, csak sajnálom azokat, akik újságíró, bölcsész, mozgókép ismeret stb szakokon szereznek diplomát, aztán mikor a versenyszférába kikerülnek esélyük sem lesz normális munkát találniuk.

2016. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
hát nekem az a véleményem hogy a mozgókép az lehet video vagy gif. a tévé meg régebb ota bejött a képbe meg a mozi, ezek mozgoképek es ezeket szeretik nézni az emberek. na most ha te elmesz ebbe a suliba akkor ugyan annnyit fog erni a te tudasod mint amit most en mondtam. ebből nem fogsz kenyeret látni.
2018. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!