Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri fizikusnak tanulni?...

Megéri fizikusnak tanulni? Folytassam-e az egyetemet?

Figyelt kérdés
Fizika szakon tanulok és látom a végzett ismerőseimet, hogy csak informatikus munkát kaptak vele, azt is úgy, hogy "hobbiból" otthon megtanultak JAVA, PHP stb nyelveket. Nekem nem annyira megy a programozás, így ez a munkakör teljesen kiesik... persze megy a parasztvakítás mindenhol, hogy mennyire keresett és elismert szakma, de úgy látom, hogy a valóságban ez nem igazán így van. :( Jelenleg passzív féléven vagyok, hogy átgondoljam mert eléggé el vagyok keseredve ezügyben. A másik problémám, hogy egyáltalán nem gyakorlatias a TTK-s szakok oktatása. Nem érzem úgy, hogy a sok elméleti tudással sok mindent tudnék kezdeni a való életben :/ kiraknának egy munkahelyen egy laborba és csak néznék, mint borjú az új kapura és ezzel nem csak én vagyok így. Elbizonytalanodtam, hogy megéri-e ez a sok szenvedés? Valóban ennyire "piacképtelen" szakma?

2016. jan. 31. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Ha tanár akarsz lenni, akkor igen. Amúgy nem.
2016. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Ezzel a végzettséggel valóban sokan Informatikai melóra jelentkeznek, de műszki is opció vagy az nem? Amúgy sose értettem, hogy miért indítanak ilyen számokat, mint fizikus matematikus biológus stb. Aki matematikusi munkát szeretne menjen onformatikusnak, akit fizika érdekel mérnök ek, akit biológia, orvosnak. Ezek amolyan nem hétköznapi tevékenységet végző szakok. Megszólhattok érte de szerintem ezeknek csak akkor van értelme ha erre épülő normális mesterképzést végez aki ezeket csinálja.
2016. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
szakokat*
2016. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem a szakok értelmetlenek, hanem a magyar oktatás elavult és a munkaerőpiacon nincs rájuk szükség. Egy orvos nem lesz biológus, ahogy egy mérnök sem fizikus.
2016. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a baj igen, hogy csak a sok elméletet tanuljuk, a laborgyakorlatokon sem érnek sokat a jelenlegi formájukban.. Gyakorlati tudást alig kapunk, így meg nincs értelme pont egy elvileg "kutató" szaknak. Persze tudom, kell ez is és ezek segítik a gondolkodást de ez így elég kevés ez használható tudáshoz. Nem is igazán értem miért nyomatják ennyire, hogy menjen mindenki TTK-ra, mikor munka később nem igazán van. (Tisztelet a kivételnek, de sajnos ez az átlag :( )Sokan járnak úgy, hogy MSc diplomával elmennek repeciósnak, ahol le kell tagadniuk a diplomát mert akkor meg túlképzett. Ezért meg felesleges a sok tanulás :/
2016. jan. 31. 11:47
 6/17 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: nem szeretnék tanár lenni, már amúgy is külön van osztatlan képzésben a tanári.
2016. jan. 31. 11:48
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem pályát tévesztettél. Elég nagy bajok vannak a fejedben, ha nem látod át, milyen lehetőségeid vannak...
2016. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, nagy bajok vannak a fejemben, ezért is kérdeztem. Sajnos sok ilyen példát látok, hogy nem tudtak vele elhelyezkedni. Esetleg mondj pár pozitív példát légy oly szíves, hol helyezkedtek el fizikus ismerőseid, ami nem informatika?
2016. jan. 31. 11:59
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Hát az a baj, hogy a természettudományos szakoknak önmagukban tényleg csak azon keveseknek van értelme, akik zsenik és ténylegesen kutatók lesznek egyszer. Na de évente nincs több száz fizikus zseni az országban, így ők "potyára" lesznek képezve. A fizikán, matekon és hasonló szakokon végzők sokszor átképzik magukat mesteren valami specializált területre. Ilyen ugye az informatika, viszont ha ez nem érdekel és megvannak az erős matekos alapjaid, akkor tudnék javasolni valamilyen gazdasági képzést.


[link]


Itt meg tudod nézni, milyen szakokra tudnál elsősorban jelentkezni.

2016. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Még van egy évem hátha fizikán, szóval van időm átgondolni, de lehet, hogy elmegyek pénzügyi matekra mesterre :) majd utánajárok, hogy mik a feltételei.
2016. jan. 31. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!