Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri fizikusnak tanulni?...

Megéri fizikusnak tanulni? Folytassam-e az egyetemet?

Figyelt kérdés
Fizika szakon tanulok és látom a végzett ismerőseimet, hogy csak informatikus munkát kaptak vele, azt is úgy, hogy "hobbiból" otthon megtanultak JAVA, PHP stb nyelveket. Nekem nem annyira megy a programozás, így ez a munkakör teljesen kiesik... persze megy a parasztvakítás mindenhol, hogy mennyire keresett és elismert szakma, de úgy látom, hogy a valóságban ez nem igazán így van. :( Jelenleg passzív féléven vagyok, hogy átgondoljam mert eléggé el vagyok keseredve ezügyben. A másik problémám, hogy egyáltalán nem gyakorlatias a TTK-s szakok oktatása. Nem érzem úgy, hogy a sok elméleti tudással sok mindent tudnék kezdeni a való életben :/ kiraknának egy munkahelyen egy laborba és csak néznék, mint borjú az új kapura és ezzel nem csak én vagyok így. Elbizonytalanodtam, hogy megéri-e ez a sok szenvedés? Valóban ennyire "piacképtelen" szakma?

2016. jan. 31. 10:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon megéri fizikus szakra menni, ha fizikus kutató szeretnél lenni. Ha nem a szakmában akarsz maradni, akkor miért oda jársz?


A TTK-s MSc szakok élvonalbeli professzionális kutató képzések. Nem arra valók, hogy valamilyen alkalmazott területen piszmogj vele.

2016. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
Te utolsó, ehhez a hozzászóláshoz hány gramm mariska volt szükséges?
2016. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Műszaki pályával, hogy állsz?

Érdekel például a gépészet vagy az elektronika?

Végzett fizikusként jó eséllyel találhatsz munkát ezen a területen.

Ha igen, próbálj keresni valami helyet, ahol gyakorlatban tudnál fejlődni. Pl elmenni szakmai gyakorlatra egy nagyobb gyárhoz. Ha csinálod sok tapasztalat és tudás fog rádragadni. Anélkül csak nézni fogsz, mint borjú az új kapura az első munkanapodon.


Nekem fizikus (BSC)a végzettségem, de műszaki területen sikerült elhelyezkednem, még programoznom sem kell.

2016. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát egy BSc-vel önmagában persze, hogy piacképtelen, de ha MSc-t és utána PhD-t is szerzel akkor már valóban szakértőként fognak kezelni. A fizika mint tudományág és kutatási terület épp virágkorát éli, élvonalbeli tudósokra nagy szükség van. Gondolj a részecskefizikára, kozmológiára, fúziós energiára, napról napra vannak új felfedezések.
2016. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz. Igazából csak egy kis pillanatnyi agyfasz volt vizsgaidőszak miatt, folytatom tovább,bár phd-t nem szeretnék.
2016. febr. 7. 09:13
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
Csak érdekes módon a diplomás pályakövető rendszer szerint a természettudományos végzettségűek alig harmada dolgozik olyan munkakörben. Ehhez a matematika, fizika, és biológia szakosok is hozzá tartoznak, akkor hol van itt komoly lehetőség? Vagy a statisztika hibás?
2016. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Fizikakedvelő ***** válasza:
#2:Azért egy mérnöknek nem sok köze lesz/van a fizikához.
2019. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!