Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ZSKF vagy BGE (gazdaságinforma...

ZSKF vagy BGE (gazdaságinformatika fsz. )?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék levelezőn vagy távon Budapesten informatikát tanulni a mostani szakom mellett de sajnos csak gazdaságinformatikát találtam ilyen formában a ZSigmond Király Főiskolán és a Budapesti Gazdasági Egyetemen (GDF-t nem is említem mert köztudottan semmire se jó). Mivel a főszakommal párhuzamosan le akarom tudni ezt is és ha kell akkor más informatikai szakon tudjak továbbtanulni alapon inkább felsőoktatási szakképzésen gondolkozom mint alapképzésen. Persze az ember józan paraszti ésszel az egyetem felé bólint de sajnos a BGE honlapján nem találtam gazdaságinformatika felsőoktatási szakképzési mintatervet így az alapszak tárgyaiból próbálok kiigazodni hogy a specializációs és a későbbi tárgyakat nem számolom össze. Ebből nekem az jön ki hogy a BGE-n nagyobb a gazdasági tárgyak aránya mint a ZSKF-n. Engem csak az informatika érdekel így most nem tudom hogy melyikkel járnék jobban. Minőségileg feltehetőleg a BGE lenne jobb, viszont míg a BGE-n könyvelnék addig a ZSKF-n többet programoznék.

Nem tudom mennyire vagyok eltájolva ez ügyben, nyugodtan okítsatok ki ha kell, de informatikai szempontból melyik felsőoktatási intézménnyel járnék jobban?



2016. febr. 1. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a helyzet BGE-n, de ZSKF-en inkább a gazdasági tárgyakat nyomják (ami nem is csoda, mivel ez az egyetlen infós képzésük). Van két programozási tárgy, a többi infós elméleti (hálózatok, architektúra, operációs rendszerek).
2016. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De a mintatervben több informatika van feltüntetve. Vagy ez félrevezető?

[link]

2016. febr. 3. 01:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Én alapszakon vagyok, így lehet valamennyi eltérés. Van pár tárgy, ami nekem nem volt. Programozási tárgy viszont ebben a tantervben is csak kettő van (progterv 1 és 2). A többi informatikai tárgy nem programozás. Azok inkább elméleti ismereteket adnak (mint infó biztonság, ami mellesleg a kedvenc tárgyam volt).
2016. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
30%
BGE! ZSKFt körberöhögik a munkaadók
2016. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kifejtenéd nekem a kommented?
2016. febr. 17. 19:30
 6/8 anonim válasza:
8%
igen, a ZSKF egy sza*ar, csak az dicséri aki odajár, legjobb gazdasági sulik: BCE, BGE, BME többiből végzettek önéletrajza megy a kukába
2016. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

# 6

Elég nagy tévhitekbe vagy. Sok vidéki egyetemet többre tartanak a BGE-nél, például SZTE.

2016. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt a BGE levelezős tanterve:


[link]

2016. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!