Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket hány ponttal vettek...

Titeket hány ponttal vettek fel az Eötvös József Gimnáziumba (Bp. )?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régóta nagy álmom, hogy Eötvös-diák legyek. Személyes tapasztalatokat kérek szépen! Milyen ott a szóbeli? Vannak fontos dolgok, amiket kérdezhetnek? Va köztetek olyan, aki az ideiglenes listán hátrébb volt, de később mégis bekerült? Hatosztályosba jelentkezem. Előre köszönöm szépen a válaszokat!

2016. febr. 3. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kilencedikes vagyok és tavaly jelentkeztem. Remélem nem baj, ha én is válaszolok.

Ideiglenesen 14. voltam humánon (nem jelöltem más szakot) 50 pont jegyek, 86 pontos felvételi-88 az ottani számítás szerint, 50 pontos szóbeli. (Összesen 188 pont). Végül nem oda mentem, túl merev volt és túlságosan erőltetettnek éreztem az összes programot (nyílt nap, szóbeli, körbevezetés).

2016. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húha! Köszi! Végül hova mentél?
2016. febr. 4. 06:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én hatosztályosba járok az Eötvösbe, most nyolcadikos vagyok. Én ideiglenes listán hetvenötödik voltam (az első negyvenötöt veszik fel), mégis bekerültem 42.-ként. Összesen 173 pontom lett. A szóbelin a választott tárgyból húzni kell egy feladatot magyarból pl. szöveg volt, abból van felkészülési idő, aztán kérdeznek. A kérdések először a feladattal kapcsolatosak, azt is nézik, hogy hogy fogadod a segítséget. A végén magadról kell beszélni pl. mit csinálsz szabadidődben, mi szeretnél lenni felnőtt korodban… Nem kell izgulni, rendesek a tanárok, ha esetleg elakadsz segítenek. Egyébként nagyon jó suli, jók a tanárok, rendesek a diákok, nekem nagyon jó élmény volt az általános iskolához képest. Nagyon jó közösség is van, az iskolai rendezvények többnyire diákok szervezésében vannak és egy Eötvös Napok például nagy élmény, de már előtte is nyáron a nulltábor, nagyon-nagyon jó élmény. Sok sikert! Szurkolok, hogy felvegyenek! :)
2016. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apáczaiba ment, ismerem ezt a hozzászólót, már találkoztam vele itt párszor :"DD

Egyébként, én nagyon jókat tapasztaltam, mikor ott voltam, nagyon jó a közösség és a programok is. Humánosoknak van kultúrcsütörtök, ez változó, hogy milyen, de általában jó :) A tanárok baromi színvonalasan tanítanak.

A szóbeli?! Picit nehéz, a honlapon vannak mintafeladatok, igyekeznek a legjobb diákokat összeválogatni. Igazából semmilyen fontos dolog nincs, a választott tárgyadról fognak kérdezni, meg esetleg a hobbijaidról, szabadidődről stb.

Engem 77 ponttal és max.hozottakkal NEM hívtak be szóbelire, már egyébként nem bánom :) Hatosztályosra behívtak volna, de sajnos 8.-osként felvételiztem :D


Neked viszont sok sikert!

2016. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, Apáczais vagyok.

Azt azért leszögezném, hogy nem tartom rossz helynek az Eötvöst, nem hiába mentem el még körbevezetésre is.

De az Apáczait szimpatikusabbnak éreztem, közelebb állt hozzám, jobbnak éreztem a várható közösséget:)

2016. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Igazán megnyugtató, hogy hátrébbról is be lehet kerülni.
2016. febr. 4. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Most vagyok kilencedikes, humán tagozaton 82 pontot írtam, 49-et vittem, és 50 pontra szóbeliztem. 46. helyről kerültem be. Az utolsó 60. volt és 80 pontot írt.

Mindenképp ajánlom, fantasztikus hely, elképesztő közösség/programok, rengeteg zseniális tanár, mindenki nagyon laza és nyitott. Pluszrengeteg lehetőséget ad a jövődhöz is, sokan mennek a legjobb külföldi egyetemekre.

2016. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!