Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci egyetemről vélemények...

Miskolci egyetemről vélemények (gépészmérnök)?

Figyelt kérdés
2016. febr. 6. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Most szerettem volna kiírni ezt a kérdést, mert én is oda készülök. XD

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

2016. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 17 fiú osztálytársamból vagy 10-en oda készülnek.

Nem tudok róla sok mindent, mivel lány lévén nem ez a pálya érdekel, de úgy tudom, eléggé jön felfelé és a BME után itt a legjobb a mérnöki oktatás. A többi kar gyengéb, de a mérnökit kiválónak mondják.

Unokatesóm ott végzett kb 2 éve és úgy gondolom, jó helyen versenyképes fizetéssel tudott elhelyezkedni.

2016. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
gyengébb*, bocsi
2016. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

"de úgy tudom, eléggé jön felfelé és a BME után itt a legjobb a mérnöki oktatás."


Bahaha. :D BME után inkább az Óbudai meg a győri egyetem van, aztán utána az összes többi ömlesztve.

2016. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Hangsúlyoztam, hogy "úgy tudom". Egyébként a barátom testvére az Óbudain tanul, és ahogy mesélte, nem rossz, de elég laza egyetem a miskolcihoz képest. Jó neve van, mert hű, Óbudai -tudnám ezt hasonlítani a Corvinushoz, ahová sokan csak a neve miatt akarnak menni, mert de jól hangzik, hogy a Corvinuson szereztem a diplomámat, holott lehet, hogy egy pitiáner szakot végeztem ott-, de nem azt jelenti, hogy az oktatás minősége is olyan, mint a neve. :)
2016. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tök felesleges szidással itt összehasonlítani az egyetemeket. Az sem túl jó ötlet, hogy általánosítunk, mert pl. a Miskolci Egyetemen szerintem erősebb a gépész képzés, míg infóból az Óbudai erősebb.

Szóval, akkor már inkább karokra bontva menjen a mérlegelés, azon belül is szakokra, de ott is teljesen mindegy, azt leszámítva, hogy esetleg milyen céges kapcsolatai vannak, vagy tanfolyamai, lehetőségei.

Ezeket meg főként magadtól tanulod meg, nem a suliban, a suli csak az utat jelöli ki.

Sok haverom jár oda gépésznek, a képzést szeretik, erős. Diákmunkát, szakmai gyakot kevésbé lehet találni, mint pl egy pesti környezetben, de ez szerintem csak másodlagos. Biztos, hogy nem rossz választás.

Oda meg tényleg eljuthatnánk, hogy ha előjön egy kérdés egy intézményről, akkor nem kezdjük el szidni a többit. A különböző intézmények adott esetben más profilúak, más az erősségük. Az a legjobb, ha tantervet, a suli honlapját bogarássza az ember, tantárgykövetelményekkel, tantárgyhálókkal együtt. Az már úgy elég jó alap, utána lehet értelmesen érvelni az egyik és másik mellett.

2016. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerekek, fogjuk már fel, hogy az egyetemen kb kizárólag csak a nevet kell nézni, meg a környéken lévő lehetőségeket. Tantervi háló? Tárgyak? Miiii a fenének? Igen, lehet ezeket nézegetni, de egy-egy tárgy tanítási módszere GYÖKERESEN eltérhet ha esetleg cserélődik a tanár, ami bizony megtörténik olyan gyakran, hogy pár éves ismerettel ne lehessen érdemben nyilatkozni erről.


A HR-es kiscsaj mi a fenét fog tudni arról, hogy mit tanítanak a miksolci egyetemen, vagy a BME-n? Semmit. Viszont a neveket vagy ismerni fogja, vagy nem. A 20 éve szakmában dolgozó főnököd mit fog tudni arról, hogy neked milyen a tantervi hálód meg hány beadandód volt xy tárgyból, meg hogy te hány órát tanultál? Semmit az ég világon. Amit tudni fog, hogy tisztában vagy-e az alapokkal (pályakezdőktől kb semmi konkrétat nem várnak el) meg az fog számítani, hogy van-e neve a sulidnak, ismerik-e. Vannak-e vele jó tapasztalataik.


Egyébként ez még mindig nem szidás, műszaki területen győr, BME, Óbudai az első, a többi mint utána kullog.

2016. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tantárgyi hálónak az az értelme, hogy tudod, mire vállalkozol. Ha félsz a képességeid miatt, akkor lehet, hogy inkább olyat választasz, ahol nem épül minden mindenre.

A tantárgyak tekintetében pedig nem a hr-es szemében fontos a kérdés, hanem a felvételizőjében.

Pl, ha tudom, hogy c#-ot akarok komolyan tanulni, akkor nem a miskolcit választom, hanem az óbudait, ahol 4 félév kötelező belőle.

Szóval, tartom, igenis utána kell járni, hogy hol mit tanítanak erősebben, mert ha valaki már úgy készül, hogy tudja mit akar tanulni, akkor válasszon hozzá olyan intézményt, ahol erre a legnagyobb segítsége van.

2016. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki szidott itt egy egyetemet is? A kérdező a gépészmérnökiről kérdezett, én arra is válaszoltam a hallottak-tapasztaltak, közeli ismerőseim alapján.

Attól, hogy a Corvinust is, mint névileg menő egyetemet említettem ,nem ócsároltam, én is oda készülök.

2016. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!