Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » II. Rákóczi vagy Eötvös...

II. Rákóczi vagy Eötvös gimnázium jobb iskola?

Figyelt kérdés
Valakinek van tapasztalata valamelyik gimiről? Milyenek az órák, a közösség? Vannak programok és szakkörök? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 6. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Eötvös, mérföldekkel.

Éppen a közösséget és a programokat szokták kiemelni itt, az odajárók és az iskola is.

Országos szinten az egyik legjobb iskola, A Fazekas, Apáczai, Radnóti, Veres Péter iskolákkal nyugodtan lehet egy lapon említeni. Sőt, minden téren benne van a legjobb 10-ben, de egy ideje összesítettben is dobogós.

És a felvételi pontszámokat elnézve, 2-3 év múlva a Fazekast is meg fogja előzni.

Nekem tavaly második helyen volt, az egyetlen dolog, ami miatt nem ide jöttem, mert kicsit erőltetettnek tűnt a nyílt nap, körbevezetés stb, de ha nem lenne az az iskola, ahová mentem, egyértelműen ezt választom:)

A Rákóczi talán 40., már itt látszik a különbség. Az odajáróktól is érdekes dolgokat hallottam.

Az Eötvösbe viszont nehezebb bekerülni, ahhoz, hogy igazából legyen esélyed kell egy 80 pontos központi, kitűnő bizonyítvány és szóbelin nem nagyon szabad pontot veszíteni (78-85 pont között szoktak behívni szóbelire, de 78 ponttal nem nagyon vesznek fel).

2016. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) A felvételim sajnos nem lett ilyen jó, szóval ezt úgy látszik, el kell vetnem most
2016. febr. 6. 21:28
 3/5 Bogi11 ***** válasza:

Kedves hozzászóló! Megkérdezhetem, hogy végül hova menték? És hogy érzed magad? Mesélnél a tapasztalataidról?


Kérdező: sok sikert azért! Hány pontos lett az írásbelid?

2016. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ég és föld a kettő. :) Az Eötvös az ország egyik legjobb gimije, míg a II. Rákóczi "csak" Budapest egyik jó gimnáziuma.

Az Eötvös elég erős, jó a közössége, sokat kell tanulni, de színvonalas az oktatás, megéri oda járni. Igaza van az elsőnek, igyekeznek a legjobbakat kiválogatni, a szóbeliig min. 80 pontos írásbeli + kitűnő kell, és akkor még korántsem vagy felvéve. Egy nagyon jó szóbeli kell ahhoz, hogy fel is vegyenek, de így is, a rangsor alja biztosan kiesik. Szakkörei: sakk, bridzs, színjátszó, újságíró, média, Budapest, MUN (Model United Nations), illetve szaktantárgyi szakkörök. Elég sok sulis program is színesíti a mindennapokat, és sportlehetőségek is vannak.

A II. Rákócziba ilyen szempontból könnyebb bejutni, min. 60 pontos írásbeli, 4,5 feletti átlag. Jók a tanárok itt is, főleg nyelvoktatásban erős suli. A többi tárgyakat is jól tanítják, de főleg humános iskola. A közösség egész jó. Szakkörökről nem tudok nyilatkozni, azt tudom, hogy röplabda, kosárlabda "szakkör" van, illetve számos sportlehetőség, mert nagy a tornaterem.


Szóval az Eötvös jobb iskola, de nem biztos, hogy mindenki bírja :)

2016. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 melilem ***** válasza:

Én az Eötvöst annyira nem ismerem, annyit hallottam róla, hogy erős.

Nekem a nővérem a II. Rákócziba jár, és nagyon szereti. Én is megjelöltem.

Azért sok sikert!:)

2016. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!