Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-GTK nemzetközi gazdálkodás?...

Roxor3 kérdése:

DE-GTK nemzetközi gazdálkodás? Mennyire színvonalas a képzés? Lesz olyan értéke, mint egy BME-GTK-nak vagy BCE-nek?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok ez lenne a legjobb nekem. Milyen az itteni GTK?
2016. febr. 7. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A debreceni cégek többnyire elismerik a DE-s diplomát. Pesten már lehet nincs így, erről nem tudok nyilatkozni. Valószínűleg Pesten egy Corvinusos diploma többre értékelt egy vidékinél.
2016. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előttem szólót tudom erősíteni, bár biztosan van esélyed azzal is. Én Szegeden végeztem, és azért nem nehéz kiturni a Corvinusosokat sem. Szeged, Debrecen, Pécs. Ha ezekről jössz és tudsz, akkor nem lesz nagy hátrányod. Az viszont tény, hogy két nagyon egyforma jelöltnél inkább a pestieket preferálják.

A képzések egyébként nagyon erősek a vidéki egyetemek némelyik karán. Nálunk a 300 gólyából kevesebb, mint 10% végezte el 3,5 év alatt a képzést, tehát csak ennyi volt, aki nem csúszott. Egyik munkatársam a Corvinus magyar NG szakán végzett, náluk ez az arány 50% volt. Tehát az emberek felének sikerült minden tárgyát letennie, úgy hogy ne csússzon.


A véleményem az, hogy inkább Corvinus, vagy BME, mert a pesti vállalatok többre értékelik ezeket, és ezeket könnyebb elvégezni, bár egy AK meg gazdelemző úgy tudom itt is nagyon véres. (A könnyebbet senki ne vegye sértésnek, ezt egyszerű statisztikai adat alapján mondom. Ennek forrása nem más, mint két szám arról, hogy hány olyan embernek állítottak ki diplomát, aki 2012-ben kezdett és vette át a diplomáját 2016-ban. Ez osztva a kezdő létszámmal. Tehát lehet csak átíratkozott valaki.)

2016. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!