Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gond ha egy tanár...

Miért gond ha egy tanár alkalmazza az iskola házirendjét? És akkor a végzős osztályból senki se érettségizne? És a szülők felháborodva miközben 5 éve ismerik és aláírták a házirendet?

Figyelt kérdés

Csak röviden. Egy gimnázium (alapítványi) aminek anno volt nyelvi előkészítő évfolyama. Már nincs. Anno aki beiratkozott aláírt egy papírt mely szerint a diák(szülő) vállalja, hogy legkésőbb a végzős évük megkezdésének októberéig bemutatják az angol C közép államilag elismert nyelvvizsgát. Aki ezt nem teszi nem mehet érettségire az iskolában semmilyen tárgyból.


Ezt a nyilatkozatot anno az összes szülő aláírta, tudomásul vette, a nyilatkozatok az irattárban, és a házirendbe sőt még az SZMSZ-be is bekerült.

Most jutott el a hajdani NYEK- évfolyam az utolsó évbe jönne az érettségi jelentkezés. Statisztikai adat minden rosszindulat nélkül: a 28 végzősből 0, azaz NULLA rendelkezik nyelvvizsgával. Eredmény, ha komolyan vesszük az írásos vállalást: senki se érettségizik.

A tanár (of) annak rendje és módja szerint értesítette a szülőket ill nagykorú diák esetén a diákot hogy nem tehet érettségit, és csatolta a nyilatkozat másolatát.

Másnap a szülők megrohanták a tanárt csapatostul, visítottak, őrjöngtek mint a vágásra vitt disznók.

A tanár nem esett pánikba eléjük tolta a házirendet és a nyilatkozatokat és megkérdezte: tud olvasni? Emlékszik még? Na akkor van még kérdés?


A szülők bezúdultak az igazgatóhoz. Nem részletezem, a tanár védte magát, közölte az igazgatóval tán olvassa már el a házirendet és az SZMSZ-t.

Rövidre fogva: nyilatkozatok „eltűntek” (de érdekes, évekig megvoltak, most nincsenek…) házirend marad, a tanárt meg megkérték „szépen” hogy húzzon a francba, vagy kirúgják.

Mehet mindenki érettségire.


Szóval ott egy tanár aki a szabályokat akarta betartatni (amely szabályt nem is ő hozott) és eredmény? Ő röpül ha nem kussol, a szabályokra szarunk.


2016. febr. 8. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elfogadták a feltételt, nem elemezném, hogy mégis mennyire abszurd ilyen feltételhez kötni az érettségit. És még az sem különös érv, hogy még ha alapítványi is, ha 28 diákból egy sem érettségizik, a gimnázium a fennmaradását kockáztatja.


Azonban a meglátásom a következő: az a diák, aki teljesítette a középiskolai követelményeket, érettségizhet. Pont. Ez nem a középiskolától függ, ezt a törvény biztosítja. Meglátásom szerint az aláírt nyilatkozatokkal egyszerűen csak blöffölni próbált a vezetőség, de tudatában volt annak, hogy jogi ereje nincsenek, hiszen szabálytalan szerződésnek minősülnek, hiszen szabálytalanul próbálta a diákok jogait korlátozni.

Sajnos a blöff nem jött be. Nagyon nem.

2016. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Sajnos a blöff nem jött be"


És mi lett volna a blöff célja? Hiszen az egészet az iskola találta ki anno erre senki se kényszerítette, és most mégis az iskola az aki kikiáltja patás ördögnek azt a tanárt az az ISKOLA által hozott szabályt próbálta volna betartatni.

A tanár semmiben sem lehet hibás mégis úgy néz ki mennie kell pusztán azért mert elővette a házirendet elolvasta és azt mondta: akkor talán etssék már betartani amit vállaltunk.

nem volt kötelező vállalnio de ha már vállaltuk ÖNKÉNT akkor miről beszélünk?

2016. febr. 8. 08:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A blöff célja, hogy négy év múlva a végzősök többsége rendelkezik nyelvvizsgával, ez meg marha jól mutat a statisztikában, bevonzza a diákokat, mert hát "nálunk ilyen erős az oktatás".

A szülők meg vállalták, esetleg nem tudták, milyen nagy dolgot, de teljesen mindegy, mert a lényeg az, hogy engedni kell őket érettségizni.

2016. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor se értem azért a dolgot teljesen mert itt ugye az összes szülő összes diák és maga az iskola it oltári nagy segget csinált a szájából.

Ha én önként vállalok valamit vagy betartom vagy ha nem, akkor egy szar patkány vagyok, egy féreg.


Amikor én gimis voltam a Berzseniyben nyelvtagozatos osztályba jártam és a végzős évbe (nem érettségi!) való lépés feltétele volt a C nyelvvizsga letétele. SZó se volt még akkro érettségiről csak arról beléphetek-e egyáltalán a végzős évbe.

Ezt mindenki vállalta de nem tudta mindenki teljesíteni. Legalább negyede az osztálynak bizony iskolát kényszerült váltani emiatt utolsó évben. Mert az az iskola kőkeményen be is vasalta a dolgot.


És de érdekes! Senki se háborgott meg visítozott hogy most mi lesz. Mindenki tudomásul vette hogy vállalt valamit, benyalta a dolgot hát mosolygott hozzá és tartotta a vállalását.

Egy gerinces ember veszíteni is tud!!

!!!!!


Mondjuk erről is szólna az érettségi nem?


Érettségi = felnőtt érettség = amit mondok teszek anak vállalom a következményeit is és nem patkány módra elsunnyogok!

Nem ez lenne a lényeg?

2016. febr. 8. 12:03
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Talán fel kellett volna készíteni őket nyelvvizsgára, de ilyen diákgyűlölő tanártól mit várjon az ember


Azt ne mondja nekem senki hogy ott rendben van az oktatás ahol egy osztályból senki nem szerez nyelvvizsgát érettségiig

2016. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"diákgyűlölő tanártól "


kHm. És melyik tanártól várod ezt konkrétan? Aki már itt sincs modjuk attól? Mert ez az iskola egy átjáróház ezeknek volt vagy 8-10 nyelvtanárjuk az 5 év alatt (0. + 4 év).

(Ja: én nem nyelvtanár vagyok. Nem én vagyok "az" a tanár.)


Ja és egy másik: tán fel kellett volna őket készíteni....

Hát igen!! Csak úgy hogy a tanulók legalább 80%-ának se könyve se füzete mert nem veszik meg, hogy gondolod te azt hogy ilyenre költenek mint tankönyv hát ájfón az van de füzet meg toll az nincs, hogy a tanulók jó fele egész évben nem is látható órán és elnézik neki ki nem rúgják hiszen alapítványi iskola és amíg fizet addig nem rúgják ki ha egész évben be se jár akkor se...

Folytassam? Na így készítsd fel őket. Sok sikert.

Azért az oktatás kétoldalú ám. Kell oktatni meg kéne tanulni is.... és nem csak melegedni bejárni VAGY MÉG AZT SE!!

2016. febr. 8. 12:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

És most a Te példáddal mit akartál? Ott senki sem nyavalygott, és?


Siránkozhatsz oldalakon keresztül (mert ezt már nem lehet másnak nevezni), de mit változtat mindez azon, hogy törvénytelen eltiltani a diákokat az érettségitől? Ez a tény: fogadd már el. Ha Te egy szabálykövető embernek vallod magad, akkor mást nem tehetsz, mint belátod ezt.


És ne a diákokon kérd már számon, hogy 14-15 évesen mit vállaltak a szüleik rajtuk keresztül.

2016. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"És ne a diákokon kérd már számon, hogy 14-15 évesen mit vállaltak a szüleik rajtuk keresztül."


Anno rajtam számon kérték és láss csodát! Teljesítettem! Ahogy az osztályom zöme is. Aki meg nem az meg tudomásul vette hogy ezt bukta.



Másik dolog: nekem végül is tök mindegy ki érettségizik ki nem, majd a később élet (munkaerőpiac továvvtanulás) úgyis bőven "honorálja" majd ha valaki ilyen zéró hozzállással és tudással kerül ki. Mert az odáig oké hogy a szülők perkálnak az iskolának az iskola meg átrugdossa a semmit se tudót is kettessel ha még többet perkál a szülő akkor meg zéró tudással lesz 4 meg 5 is. Lehet.

De a majdani munkahelyén ez már nem így fog működni és úgy vágják ki első nap mint a szél.

Persze igaz: ő baja.

Majd odaköszönök neki ahogy közmunkásként a járdát söpri.

Mert oda fog kelleni max.

2016. febr. 8. 13:26
 9/15 A kérdező kommentje:

"Ez a tény: fogadd már el. "


De fordítsuk meg a szitut!!!

Komoly választ várok!

Törvénytelen eltiltani a diákot az érettségitől? Oké.

Kérdésem: ezt az iskola anno nem tudta? Hiszen anno is törvénytelen kellett legyen.

Két eset lehetséges: nem tudta, pedig tudnia kellett. Ez totális dilettantizmusra vall.

Másik eset: tudta és mégis belement ebbe a szabályozásba önként, tudva hogy amit tesz az aszabálytalan. Ez még rosszabb, no comment kategória.

Most akkor melyik?

2016. febr. 8. 13:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Te saját szemeddel láttad ezt a házirendet? Egészen biztos vagyok benne, hogy nem. Mese. Ilyesmi házirendbe NEM KERÜLHET. Egyrészt azért, mert törvénytelen, és a házirendet jogilag ellenőrzik, másrészt azrt, mert nem oda való.
2016. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!