Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy megbuktathat egy tanár ha...

Úgy megbuktathat egy tanár ha nincs egyetlen jegyem sem egy adott tantárgyból?

Figyelt kérdés
Polgári nevelésről lenne szó, amin az ország pénzügyeiről, törvényekről stb... tanulunk (Szalovákia) Tesiből nincs egy jegyem se mégis lezártak kettesre (4-es).

2013. jún. 16. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes... Úgy hogy nincs jegyed, nem hiszem h megbuktathat, de viszont nem tud lezárni sem, tehát az sem szabályos, h tesiből kettest kaptál. Nálunk ha volt ilyen helyzet, akkor a gyereknek mindenképpen valamiből valamikor valahol produkálnia kellett.

Szerintem menj oda a tanárhoz és mond neki h szeretnél valamiből felelni és kész.

2013. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 jeggyel már lezárhat, nemde?
2013. jún. 16. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért

Sokat hiányoztál?

(Ha hiányoztál sokat, esetleg amiatt lefelé osztályozhat)

2013. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nade most miből buktattak meg?
2013. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmiből se buktattak meg, és remélem h nem is fognak. Nálunk picit csúszik a jegy lezárás, mint nálatok Magyarországon. Kedden déli 12 óráig le kell zárni mindenből. A tantárgyak java része már le van zárva, csak a polgári nevelés nincs. Ez miatt aggódok. Nem hiányoztam sokat, majdnem minden órán ott voltam.
2013. jún. 16. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a szlovák oktatásügyi jogszabályokat kéne ismerni, olyanok meg elég kevesen járnak erre, úgyhogy valószínűleg nem a legjobb helyen kérdezed.

Magyarországon biztos nem tehetné, mert ha nincs jegyed év közben, akkor a tanár fegyelmi vétséget követett el, és nem végezte el az alapmunkáját. Valószínűleg hasonló szabályozás lehet Szlovákiában is.

2013. jún. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk legalább 3 jegy kellett.

Nyilván azokból a tantárgyakból, amelyeket majdnem minden nap tanultuk, bőven volt jegyünk, sok dolgozatot írtunk, feleltünk is.

Azokból, amik heti vagy kétheti rendszerességgel voltak csak, azokból is volt kéthavonta egy dolgozat vagy házidolgozat, amire jegyet kaptunk. Egyszer-egyszer el is maradt az óra (betegség, iskolai előadás, iskolai vizsgák, sportnap, nyílt nap... miatt) Ezek nem is a legfontosabb tantárgyak voltak, mégis volt belől jegyünk, hogy le tudjanak zárni.

Ez tanárfüggő is, szerintem, de kétségkívül ez a jobb megoldás.

2013. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!