Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gond ha egy tanár...

Miért gond ha egy tanár alkalmazza az iskola házirendjét? És akkor a végzős osztályból senki se érettségizne? És a szülők felháborodva miközben 5 éve ismerik és aláírták a házirendet?

Figyelt kérdés

Csak röviden. Egy gimnázium (alapítványi) aminek anno volt nyelvi előkészítő évfolyama. Már nincs. Anno aki beiratkozott aláírt egy papírt mely szerint a diák(szülő) vállalja, hogy legkésőbb a végzős évük megkezdésének októberéig bemutatják az angol C közép államilag elismert nyelvvizsgát. Aki ezt nem teszi nem mehet érettségire az iskolában semmilyen tárgyból.


Ezt a nyilatkozatot anno az összes szülő aláírta, tudomásul vette, a nyilatkozatok az irattárban, és a házirendbe sőt még az SZMSZ-be is bekerült.

Most jutott el a hajdani NYEK- évfolyam az utolsó évbe jönne az érettségi jelentkezés. Statisztikai adat minden rosszindulat nélkül: a 28 végzősből 0, azaz NULLA rendelkezik nyelvvizsgával. Eredmény, ha komolyan vesszük az írásos vállalást: senki se érettségizik.

A tanár (of) annak rendje és módja szerint értesítette a szülőket ill nagykorú diák esetén a diákot hogy nem tehet érettségit, és csatolta a nyilatkozat másolatát.

Másnap a szülők megrohanták a tanárt csapatostul, visítottak, őrjöngtek mint a vágásra vitt disznók.

A tanár nem esett pánikba eléjük tolta a házirendet és a nyilatkozatokat és megkérdezte: tud olvasni? Emlékszik még? Na akkor van még kérdés?


A szülők bezúdultak az igazgatóhoz. Nem részletezem, a tanár védte magát, közölte az igazgatóval tán olvassa már el a házirendet és az SZMSZ-t.

Rövidre fogva: nyilatkozatok „eltűntek” (de érdekes, évekig megvoltak, most nincsenek…) házirend marad, a tanárt meg megkérték „szépen” hogy húzzon a francba, vagy kirúgják.

Mehet mindenki érettségire.


Szóval ott egy tanár aki a szabályokat akarta betartatni (amely szabályt nem is ő hozott) és eredmény? Ő röpül ha nem kussol, a szabályokra szarunk.


2016. febr. 8. 08:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Te saját szemeddel láttad ezt a házirendet? Egészen biztos vagyok benne, hogy nem. Mese."


MICSODA????? SAJÁT SZEMEMMEL????? EMBER akár még pdf-ben is elküldhetem neked!!!


Fenn VOLT az iskola honlapján is. Volt. Érdekes módon napokon belül lekerült az eset után.

2016. febr. 8. 19:52
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha valamilyen technikával el tudod küldeni, akkor küldd.
2016. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De azért hadd kérdezzem meg: ha és amennyiben elküldöm és kiderül hogy nekem van igazam és igen, ott van benne feketén fehéren


AKKOR MI LESZ????


Jól sejtem hogy a világon semmi???


Nagyokat sápítozva megállapítjuk majd hogy hát márpedig ilyen nem kerülhet bele mert jogsértő stb..... oké de akkor is ott van.

Na de ha ezt végiggondoltuk akkor meg igazából minek az egész.

2016. febr. 9. 08:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor az lesz, hogy én el fogom hinni, hogy tényleg bennevan, mert elég nehezen hihető. Semmi más nem lesz, de a gyk nem is arra való, hogy megváltsa a világot.
2016. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na most ha én át akarlak verni egy anonim fórumon akkor összeollózok egy házirendet aztán derítsd ki valódi-e.

Mert ha elküldöm ha nem, természetesen az iskola nevét címét kiveszem belőle.

2016. febr. 9. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!