Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy műszaki menedzser?

Figyelt kérdés

Előnyök, hátrányok? Személyes tapasztalatok? Ezeket a szakokat végzettek véleménye érdekelne a leginkább! :) Fizetés? Nehézség? Budapesten melyik suliban érdemes elvégezni valamelyik szakot? Mesterképzésnek mit lehet választani? Ez a kettő szak együtt is működhet? Melyiket keresik jobban a munkáltatók? Mit csinál egy gazdaságinformatikus és egy műszaki menedzser? Mi a feladata, milyen munkakörben dolgozik?

Köszi előre is az intelligens válaszokat! (Nem kérek oltásokat a szakokkal kapcsolatban! Köszi!)



2016. febr. 11. 21:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bővítés: Mennyire programozás orientált a gazdaságinformatikai szak? műszaki szakközépsuliba járok és tanultunk programozni. Az alapok megvannak, láttam már és írtam is kisebb programokat C Sharpban és Pythonban is. A programozókat nagyon keresik a munkáltatók... vagyis ezt hallani mindenhol. Alap programozási tudással érdemes belekezdeni gazdaságinformatikai szakba? Hülye kérdés: Egy gazdaságinformatikus mit programoz? Gazdasággal kapcsolatos programokat tervez és ír meg vagy bármilyen programot, mint egy mérnökinformatikus vagy programtervező-informatikus? A gazdaságinformatikus szakot azért hívják csak ennek, mert tanítanak gazdaságot és emellett informatikát, programozást?
2016. febr. 11. 21:32
 2/13 A kérdező kommentje:
Master of Business Administration mesterképzés műszaki menedzserrel és/vagy gazdaságinformatikával együtt az "ütős"?
2016. febr. 11. 21:41
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Gazdinfó a legtöbb egyetemen(kivéve bce, bge) 80%-ban megegyezik proginfóval. Kevesebb analízis, numanal, ellenben több valszám és operációkutatás,statisztika. Valamint fél évvel hosszabb a kevés közgáz miatt. Programozás, BI, data science területein lehet dolgozni vele. Jobban megéri, mint a műszaki menedzser.
2016. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Annyit tudok, hogy a műszaki menedzser egy kamuszak, nem mész vele semmire. Én mérnökinfóra járok, de ismerek gazdinfóst is. Egy gazdaságinformatikus NEM programozó (legalábbis szerintem), mert egyaltalán nem mélyülnek el a programozásban. Fele-fele arányban tanulnak gazdaságis cuccot meg programozást, de egyikből sem eleget. Látom az ismerősömön, hogy amíg én több napokon keresztül tanulok rengeteg tárgyamból a vizsgámra, neki pár óra tanulással meg is van a 4-5-ös (nem, egyáltalán nem vagyok hülye, vagy nem az agyam felfogóképességével van a baj).

Ha programozó szeretnél lenni, akkor inkább javaslom a mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus szakokat. Az első hardvert, amíg a másik inkább szoftvert programoz, de ez több mindentől függhet. Egy a lényeg: bármilyen egyetemre mész, ők megadják az alapot, és hogy jó programozó leszel-e, az csakis rajtad és a kitartásodon múlik, hogy mennyit vagy hajlandó foglalkozni vele. Amúgy az általad választott egyetemnek tuti van egy csoportja a facebookon, ott is írhatsz egy bejegyzést, és az ezeken a szakokon tanulók/tanultak tudnak neked többet mondani. Jó éj! :)

2016. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Amit az előttem lévő írt, hogy 80%-ban megegyezik, az nem a gazdinfó-proginfó párosra vonatkozik, hanem a mérnökinfó-proginfóra.
2016. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Már bocsánat, de egy gazdaságinformatikusnak mégis mi a francnak kellene orrba-szájba programoznia? A programozás az informatika egy nagyon kis szelete, a gazdinfósnak nem ez a feladata.

Itt egy korábbi válaszom:

"Jó szak, de igyekezz elismert helyen végezni: BCE, SZTE, BGE. A gazdaságinformatikus NEM közgazdász, köze nincs hozzá... ő olyan informatikus, aki a gazdasági folymatok, rendszerek informatikai hátterét ismeri, fejleszti.

Tipikusan: SAP, egyéb vállalatirányítási rendszerek, pénzügyi szoftverek, HR rendszerek, adatbázisok, üzleti informatika, banki rendszerek, stb.

Speciális tudás, jó helyen végezve, mesterképzéssel megfejelve, folyékony angol nyelvtudással irdatlan pénzt lehet vele keresni."


Műszaki menedzser: ha van már egy gépész- vagy villamosmérnöki diplomád, akkor a műszaki menedzser egy brutál jó szak!! Klaszikus mérnökivel párosítva tényleg a munkáltatók álma. Önmagában viszont tényleg sovány...

2016. febr. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Műszaki menedzser Master of Business Administration (MBA)-val?
2016. febr. 12. 10:44
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"Amit az előttem lévő írt, hogy 80%-ban megegyezik, az nem a gazdinfó-proginfó párosra vonatkozik, hanem a mérnökinfó-proginfóra."


A legtöbb egyetemen konkrétan közösen vannak a progos órák sok más óra mellett.

2016. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

#6. hozzászólóval egyetértek. A gazdaságinformatikus képzés célja, hogy olyan szakembert faragjanak belőled, aki megérti az informatika és a gazdaság nyelvét is. Nem lesz sem igazi informatikus, sem közgazdász. Vállalatirányítási rendszerek fejlesztése, bevezetése az egyik legjobb terület amire ezzel a képzéssel elmehetsz.


Intézményenként nagyban változhat a képzési hangsúly, erre figyelj oda.

2016. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
#8-as: az egyik szakra jársz, hogy ennyire tudod?! Konkrétan tudok példákat, hogy proginfó és mérnökinfó elsőéves tárgyak szinte ugyanazok, mérnökinfón van fizika meg elektronika ezeken kívül, proginfón meg még programozásos tárgyak. Egyébként gazdaságis óra MI-n is van, úgyhogy ennyiből szerinted ez a szak is majdnem ugyanolyan lehet, mint a gazdinfó.. Pedig egyáltalán nem.
2016. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!