Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézi le sok jogász (de...

Miért nézi le sok jogász (de nem mind! ) a más szakot végzetteket?

Figyelt kérdés
A kérdés NEM provokatív. Egyszerűen arról van szó, hogy sok jogásznál találkozom azzal, főleg mikor „jogász dinasztiáról" van szó, pl papa-mama bírók voltak, apa is bíró, anya ügyvéd, bátyó ügyész stb, és ha az egyik gyerek nem jogásznak megy, azt már majdhogynem megvetik a családban, ő lesz a „fekete bárány". És itt nem büfészakra gondolok, hanem mondjuk, ha jog helyett orvosira, fogorvosira, gyógyszerészire vagy mérnökire megy... Hallottam már olyat jogásztól, hogy a fia csak orvos lett, nem jogász. Miért? Az orvosi se könnyebb, sőt..

2016. febr. 14. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom azért mert, ha az egész család jogász, akkor az orvosi pályán nem tudják segíteni, viszont ha például van 5 jogász a családban, akkor sokkal könnyebb, hogy például maga a családnév is kuriózum... Olyan, mint egy vállalkozás, amit a gyerek(ek) tud(nak) folytatni.

Egyéb szinten én sem igazán értem.

2016. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogász hallgató vagyok, de a szaktársaim között elenyésző azokak a száma, akik lenézik az orvosokat, közgazdászokat stb.

Szerintem ez nem jellemző, te csak a hangos kisebbségre figyelhettél fel. De az ilyenekkel nem kell foglalkozni, mindenhol vannak hülyék.

Én ezt inkább a mérnökökkel tapasztaltam. Ők szeretik hirdetni, hogy mekkora világmegváltók azért, mert MÉRNÖKÖK. De szerintem én is csak a hangos kisebbséget látom, nem pedig a normális többséget.

2016. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már a jogászokat. Tucatszám képzik őket. És nehogy azt higgyétek, hogy a nagy részük okos.

Nem kell matek semmi, csak magolni. Nem véletlen, hogy sok gazdag butus emberke odamegy, meg sportolók. Az orvosi sokkal nehezebb, meg a mérnöki is.

2016. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy jogász lenéz egy mérnököt / infóst? Hehe... xD
2016. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért? Ha orvost néz le az nem hehe?
2016. febr. 14. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Mert ilyen a világ. Az orvosisok is lenéznek mindenkit, a jogászok is, a mérnökök is, a fizikusok is, mindenki lenéz mindenkit. Egy fajta önigazolást ad az alacsony önbizalmú/gyenge képességű embereknek. Az értelmesek, akik el is végzik a szakjukat, persze nem foglalkoznak ilyesmikkel.
2016. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert egyszerűen csak buták..

Nincs sok alapja annak, ha valakit úgy nézel le, hogy valójában nem is tudod miről szól az adott dolog amivel az illető foglalkozik..


Egy orvos, mérnök, matematikus gazdaságilag jóval hasznosabb/hasznosíthatóbb tudással rendelkezik, mint egy jogász/irodalmár/történész/politikus, ennek ellenére szükség van mindegyikre egy társadalom működéséhez..

Aki ezt nem látja, az szimplán csak tudatlan, nincs megfelelő perspektívája a világra, akármennyi jogász/mérnök stb. diplomát is halmozott fel..

2016. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!