Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítást végeztem a...

Pontszámítást végeztem a felvin a kalkulátorral. Lehet hinni benne?

Figyelt kérdés

Kiírta ugyanis, hogy az érettségi bizonyítvány alapján pontok nem számolhatóak, a kar követelményeinek nem felel meg.Mindenhova ötösöket írtam be.

Egyszer megszereztem a szakmámról a bizonyítványt.Aztán az érettségit és többletpontokért még plusz van egy OKJ bizonyítvány is .



2016. febr. 14. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hinni.
2016. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg vicc az egész . Hát nehogy már elmenjek és egy, egyetlen tantárgyból (amit választok) emelt-szintű érettségi vizsgára jelentkezzek 20.000 forintért, ami amúgy meg a szakmám és amivel 20 éve foglalkozom .
2016. febr. 14. 19:21
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
A szakmád nem írja felül a törvényt. HA emelt szint kell, akkor az kell, nem szakképesítés...
2016. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Most csak egy példát írok . Ha valaki kereskedelmi főiskolára jelentkezik (nem én) nehogy már elmenjen és áruismeretből 28 ezer forintért emelt érettségit csináljon, miközben ezzel foglakozik és van róla 5 bizonyítványa + az érettségi .

Törvény ? Akkor ez nem megfelelő törvény . Pénzlehúzás semmi más .

2016. febr. 14. 19:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt rossz törvény, ez így igazságos, hiszen szükséges egy mérce, amin az összes jelentkezőt kell mérni.
2016. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És akkor mi a probléma, ha minden érdemjegyed ötös az érettségi bizonyítványban, 2005-ös keltezésű .
2016. febr. 14. 19:43
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi ebbe a durva?


Ha egy történész szakon végzett ember Jogot akar tanulni, és nincs meg a megfelelő pontja hozzá, mert az emelt törije nem lett jó évekkel ezelőtt, akkor őt mentesíteni kell a felvételi alól, és automatikusan 100%-ot kell adni? Igen, az érettségi a felvételi, régen, amikor külön kellett felvételizni, akkor is meg kellett írnia mindenkinek a felvételit, függetlenül a szakmájától, ez így teljesen normális volt, és most is az. Sőt, ha nem sikerült neki a felvételi, akkor a következő évben újabb felvételit kellett írni, függetlenül attól, hogy az előző éves hogy sikerült. Még jobb is a rendszer.


A töritanár szépen elmegy, megírja a felvételit, és ha jól sikerült, felveszik.


A te példád meg rossz, nincs ilyen, hogy áruismeret érettségi, sőt azt is megkockáztatom, hogy a külker főiskolán van ilyen kredites tárgy, hogy áruismeret....


Az OKJ-s végzettségért megkapod a plusz pontot, nem értem mi a bajod. Ha ennyire pro vagy a tárgyból, akkor elmész, és lazán összehozol egy 95%-os emeltet.

Ha nem akarsz 20ezret fizetni, akkor így jártál, ne jelentkezz, és ne legyen jobb életed.


Btw: én akkor végeztem, amikor még nem kellett emelt szintű érettségi egyetlen egy helyhez sem. 2 évvek később hozták be, hogy egyre több szakra kötelező az emelt. A felvételi követelmények ilyenek, változnak. A cél az volt, hogy ne minden hülye kerüljön be, hanem már legyen egy szűrő, teljesen jól van így.

2016. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jaj... senkit nem érdekel, hogy milyen jegyed van egy tárgyból. A százalék a pontszámítás alapja.

A jegyeidet mutasd meg anyucinak, biztosan megsimzi a kis buksidat, hogy milyen ügyes vagy.

2016. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-nak

Szerinted a f**ak írtam az ötösöket ? Ne hidd már, hogy nekem ebből áll a bizim . Neked nem furi, hogy beírom a kalkulátorba, kidobja hogy 100 % és mégsem lehet elfogadni ?

Hát ez képezi a probléma tárgyát, nem más.

2016. febr. 14. 19:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Na most akkor ennek fényében menjél érettségizni jó pénzért . Hinnél benne, hinnél abban, hogy szükséges ?
2016. febr. 14. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!