Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » E-felvételinél a felsőfokú...

E-felvételinél a felsőfokú szakképzés felsőfokú tanulmánynak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


E-felvételinél a "Felsőfokú tanulmányok" résznél meg kell adni a 2013ban elvégzett felsőfokú szakképzést, ha a képzés felsőoktatási intézménynél folyt és hallgatói jogviszonyban álltam velük? A bizonyítványon a "szakképesítés-elágazás" rész van aláhúzva.

Oldalt a súgó ezt írja:


"Felsőfokú szakképzés esetén csak akkor kell az űrlapot kitöltenie, ha a képzés felsőoktatási intézményben, vagy azzal együttműködve középiskolában folyt és Ön a felsőoktatási intézménnyel állt hallgatói jogviszonyban.

Szakirányú továbbképzést, doktori képzést nem kell az űrlapon feltüntetnie!"


Tehát elvileg fel kell tüntetnem a képzést (amit a többletpontoknál is beírtam a "Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítések" részhez), viszont ilyenkor a dokumentumoknál nemcsak az OKJ bizonyítványt kéri csatolmányként, hanem pluszban a felsőfokú oklevelet és a felsőfokú tanulmányi eredményeket is.


Gondoltam arra is, hogy egyszerűen nem írom be a felsőfokú tanulmányokhoz az fsz képzést, viszont ugye fel kell tüntetni hogy hány államilag támogatott félévet jártam iskolában.


Röviden-tömören: A főiskolán/egyetemen végzett felsőfokú szakképzést fel kell e tüntetni a felsőfokú tanulmányok résznél? Ha igen, a felsőfokú oklevél és tanulmányi eredmények részhez mit kell csatolni? (A bizonyítványt az OKJ bizonyítvány részhez mellékeltem)


A válaszokat előre is köszi!



2016. febr. 14. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetben vagyok, annyival kül. hogy én jelenleg alapképzésen is vagyok...

viszont az FSZ képzés-t meg kell adni a felsőfokú tanulmányoknál... ez tuti mert amin most vagyok szak arra anno így jelentkeztem, hogy ott megadtam :) (2 éve) meg persze a többletpontoknál is meg kell adni

2016. febr. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az FSZ képzés felsőfokú tanulmányoknak számít viszont úgy tudom, hogy nem ad felsőfokú végzettséget (csak a BSc ill. feljebb).

a felsőfokú oklevelet és a felsőfokú tanulmányi eredményeket nem emlékszem, hogy anno kiírta volna a felvi, de most igen, viszont én sem fogok oda feltölteni semmit mivel nem is végzem el a mostani alapképzést idén... viszont írtam a felvi-nek email-t ez ügyben, remélem éjfél előtt válaszolnak, akkor ide kiírom :)

2016. febr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én is gondoltam arra, hogy írok a felvinek de szerintem ilyenkor a hajrában írnak a legtöbben nekik, úgyhogy jobbnak látom ha holnap (azaz ma) felhívom az ügyfélszolgálatot, a választ kiírom ide.


Valószínűleg én is üresen fogom hagyni, elvégre minden fontos dokumentum fel van töltve, ha mégsem akkor majd sipákol a rendszer :)


Holnap kiderül.

2016. febr. 15. 01:17
 4/12 anonim válasza:
a másodiknak üzenem: Hogy inkább hívjad őket, én még a kevésbé hajrás időszakban (értsd: 3 hete kb.) írtam nekik egy e-mailt és másfél hét után válaszoltak rá... úgyhogy főleg most, biztosabb sztem a telefonálás:)
2016. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem jártam sikerrel, non-stop foglalt az ügyfélszolgálat :D Nem adom fel, előbb utóbb csak én leszek a szerencsés betelefonáló
2016. febr. 15. 11:59
 6/12 A kérdező kommentje:
E-mailben és telefonon egyaránt elérhetetlenek, úgyhogy az fsz képzést feltüntetem a felsőfokú tanulmányoknál és a többletpontoknál is, az egyéb dokumentumokhoz pedig nem csatolok semmit.
2016. febr. 15. 19:17
 7/12 A kérdező kommentje:

Jött válasz! :)


"A felsőfokú tanulmányok pontban szükséges rögzítenie a képzést, ill. a többletpontok részben is (amennyiben az többletpont jogcímet jelent a megjelölt szakokra), és elegendő bizonyítványát feltölteni. A felsőfokú oklevél kategória ebben az esetben figyelmen kívül hagyható"

2016. febr. 15. 21:07
 8/12 anonim ***** válasza:

igen nekem is jött még du. de csak most tudtam ide írni


"Ebben az esetben a dokumentum pontban ezek a kategóriák figyelmen kívül hagyhatóak."


tehát lényegében nekem is az a válasz jött, de itt most kiderült, hogy utolsó nap is válaszoltak időben, tehát az email lehet jobb választás volt :)

2016. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja és az #1-#2 voltam...
2016. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, az e-mail valóban gyorsabb volt amin meg is lepődtem. Gondolom mindenki telefonon szeretett volna kérdezni ASAP.

Azt írták a honlapon, hogy két-három munkanapon belül válaszolnak úgyhogy pozitív csalódás volt, hogy ilyen hamar jött válasz úgy is, hogy valószínűleg tonnányi e-mailt kaptak.


Köszi a válaszokat, mentek a zöld pacsik :)

2016. febr. 16. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!