Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom melyik iskolát,...

Nem tudom melyik iskolát, hogyan változtassam meg. Van egy olyan iskola amibe szeretnék járni, de senki nem jön oda és van egy másik is és oda 16-an jelentkeztek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az 1.-nek a Hermannt írtam

2.-nak nem tudom,hogy a Kossuth vagy a Diósgyőri gimi legyen. nah most a Kossuth-ot szeretném,de félek,hogy nem találom meg a helyem, a sok ismeretlen közt,és ott szakmát is tanulnék. Szerintetek mit tegyek? :(



2016. febr. 16. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha ügyvéd akarsz lenni, de már a Hermanba nem kerülsz be akkor erősen gondolkozz el, hogy biztos az ügyvédi pálya való neked. Nem azért mert aki nem Hermanos az buta, hanem mert sokkal, de sokkal többet kellesz tanulni, hogy oda bejuss,és bent is maradj
2016. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Oda: Jogi egyetem
2016. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
a Herman-ba az ilyen nagyon okos emberek kerülnek csak be sz. 4.6-os átlaggal mit akarok én,az is csak azért lett annyi mert némelyik tanár kivételezik... bár tudom hogy ez nem kifogás.. tudom hogy sokat kell tanulni az ügyvédhez, éppen ezért nem tudom,hogy most elmenjek-e gimibe és addigra tudni fogom vagy menjek-e pedagógiára..
2016. febr. 20. 00:14
 14/17 A kérdező kommentje:
és igen biztos hogy az ügyvéd pálya való nekem, mert megvan hozzá a kellő tudásom (ezt ismerősök mondták), de úgy gondolom,hogy attól még hogy nem kerülök be egy nagyon erős iskolába, olyanba amibe a gyerekeknek nincs magánéletük, attól még lehet az amit szeretnék ;) ha meg nem vesznek fel egyikbe sem, nah akkor majd tényleg el kell gondolkodnom,hogy tényleg ennyire hülye lennék, és tényleg ez a pálya aló-e nekem :D
2016. febr. 20. 00:19
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően igaza van a 11-es válaszolónak, ha a Hermannba nem kerülsz be, sokat kell edzened az ügyvédi pályára, egyetemre. Most nem arról van szó, hogy honnan, hanem, hogy milyen alapokkal.

Végleten útvesztő az, hogy a gyengébb tanulók gyengébb iskolába kerülnek...

Ismerősök sok mindent mondanak, mit gondolnak a tanáraid?

Alapvetően a Hermann jó iskola, de sok jó iskola van, és sok jó tanuló, aki az ügyvédi pályára menne.

Ennek ellenére a lemaradás behozható, de ahhoz igyekezned kell.

2016. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"olyanba amibe a gyerekeknek nincs magánéletük"

"a Herman-ba az ilyen nagyon okos emberek kerülnek csak be sz. 4.6-os átlaggal"

Azért a Hermanba sem überstréberek járnak akik ha tehetnék haza sem mennének. Az én átlagom 3.8 körül mozgott mindig mikor odajártam, nem azért mert mindenből rossz voltam, hanem azért mert csak pár tárgy érdekelt, a többiből elégnek tartottam az abszolút minimum megszerzését(de még így is 3-asok voltak a legrosszabbak)



"addigra tudni fogom vagy menjek-e pedagógiára"

"és igen biztos hogy az ügyvéd pálya való nekem"

Ha elhatározod, hogy ügyvéd akarsz lenni akkor ne érd be kevesebbel. Nálunk egyetemen(nem jogi kar) pár ember szakmával jött, de ők nem vették annyira komolyan az egészet, mert ha kibuknak is elmehetnek a szakmával dolgozni


"ezt ismerősök mondták" régen néztem tv-t, de a énekes ki mit tudok fellépői is mindig ezt mondják. Lehet, hogy a te ismerősi körödben te vagy a legjobb, de az új iskolában te leszel a legrosszabb(velem ez volt)



ui. Miskolci Herman Ottó Gimnázium a neve az iskolának, és itt csak egy db "n"-nel írják a Hermant(többen is kettővel írták). Azért illik tudni az iskola nevét felvételinél

2016. febr. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

tudom,hogy nem über stréberek járnak csak, nem arra céloztam.. Egyébként tudom hogy kell írni a Herman-t, és kérlek ne ezen legyél már kiakadva,hogy egy n-nel vagy kettővel.. a kérdés nem az volt ugye hogy mennyi az esélye hogy felvesznek-e a Herman-ba hanem hogy szerintetek jó ötlet-e az ha megváltoztatom... Tudom,hogy olyanok az egyetemek,hogy nem muszáj gimibe járnod előtte,hanem lehet más is, de ha gimibe kerülök akkor tudni fogom,tartani a tempót az egyetemen..talán..

ui.: a fizika/matek/angol/magyar tanárom is mondta h. nyugodtan válasszam az ügyvédi szakmát mert,megvan hozzá az eszem.. és most nem csak a dolgozatokról beszélek, hanem pl. ha van egy tananyag akkor, azt hamar megértem stb. /ezzel nem kérkedni akarok/

2016. febr. 20. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!