Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nincsenek túlterhe...

Szerintetek nincsenek túlterhelve a mai (általános és) középiskolás diákok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez rengeteg tényezőtől függ: milyen az iskola színvonala, mekkora a tanárok igénye, szigorúsága, tehát milyen maga a tanár, hogy áll hozzá a tanuló (magához az iskolához és a tanuláshoz), milyen családi helyzetből jött a diák, és még nagyon sokáig sorolhatnánk.

Ezeket is figyelembe véve, de mégis összességében nézve szerintetek nincsenek túlterhelve a mai diákok? Főleg színvonalasabb középiskolákra (gimnáziumokra esetleg szakközépiskolákra) gondolok. A túlterhelve szót leginkább a tananyag mennyiségére asszociálom. Nem arról van szó, hogy megtanulhatatlan lenne, hanem inkább arról, hogy ez a mai oktatás felületes, mert egyre több az anyag, egyre több mindent kell ugyanannyi idő alatt megtanítani, ezért válik az egész felületessé (és ez magát a tanulást is megnehezíti). Régen teljesen más volt a helyzet. Kevesebb volt az anyag is, több idő is jutott mindenre, jobban meg tudták tanulni/tanítani az adottakat. És mindehhez még hozzátartozik az is, hogy régen nem volt ennyi tantárgy sem. A régi és a mai rendszerben is vannak hibák, hol az egyik, hol a másik kezembe kéne harapni, viszont "aurea mediocritas"-t már nagyon nehéz találni a kettő között.

Szerintem ez egy szubjektív kérdés. Van aki több anyagot szeretne érinteni, de csak felületesen, és van aki inkább jobban belemerülne egy adott témába, és azt mélyebben megtanulná. Én személy szerint nem tudom eldönteni melyik a jobb (az utóbbi viszont azért áll hozzám egy kissé közelebb, mert szerintem felesleges az a tengernyi sok információ, az agyunk így is, úgy is szelektál, de ez is csak szubjektív). E témának a boncolgatásához is szívesen várom a hozzászólásokat, válaszokat. Ha esetleg nem értetek velem valamiben egyet, vagy úgy gondoljátok, hogy kihagytam valami fontosat feltétlenül szóljatok!



2016. febr. 17. 01:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi motivál téged arra, hogy idebüfögj egy majdnem 6 éves kérdés alá?


PS: amúgy azóta egyetemre mentem, nemsokára államvizsgázom.

Egyetemen is voltak tölteléktárgyak azért dögivel.

#10

2021. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!