Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fotográfus OKJ képzésre hova...

Fotográfus OKJ képzésre hova érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Több közép, ill. felsőfok képzést láttam, persze a közép fokúak olcsóbbak...tapasztalatok? Melyiket ajánljátok? Itt is él, hogy a második szakma ingyenes? Ha mégsem mennyi pénzbe kerülne? Előre is köszi :)

2016. febr. 18. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Pénzkidobás.

Digitális fényképezés korában különösen.

Gondolkozz valami máson !

Hajdanán végeztem egy ilyent, meg is bántam.

2016. febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1:Tehát mert Te kevés voltal hozzá, más se csinálja?


Kérdező: Én Pécsre jártam. Nem tanítottak meg mindent, de jó alapot adtak amire építhettem. Mára nemzetközileg is (el)ismert fotós vagyok. Nem mondom, hogy ez bármire is garancia. Nagyon sokat kell beletenned (mind pénzben, mind időben/energiában) ahhoz, hogy megtérüljön és meg tudj belőle élni, de kategorikusan kijelenteni, hogy ebből nem lehet megélni az hülyeség.

2016. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem egyik OKJ képzés sem ingyenes/államilag támogatott. én úgy tudom, hogy az csak a nappali tagozatos iskolai rendszerű képzésre igaz, az OKJ úgy tudom, mindenképpen fizetős - de nézz utána a hivatalos álláspontnak, pl. kérdezd meg a képző intézményeket.


az OKJ fotós képzéseket nagyon sokan kritizálják (még olyanok is, akik tartanak/tartottak ilyet), mert az állami követelményrendszer nem ad elég nagy teret az iskoláknak, hogy olyasmit és úgy taníthassanak, aminek szakmailag értelme volna. a hatóságilag előírt tananyagot akkor is le kell adni, hogyha egy része elavult, vagy felesleges volna, mert vizsgázni kell belőle és mivel a kötelező anyag elviszi az óraszám és a tandíj zömét, így hasznos többlet anyagot már nem tudnak hozzátenni, mert az növelné a tandíjat, ami meg nem versenyképes. éppen ezért sokan mondják azt, hogy a nem OKJ fotós képzéseken több hasznos dolgot lehet tanulni, viszont ott nem kapsz róla szakképesítést. persze a legtöbb iskolára és tanfolyamra igaz, hogy önmagában az iskola nem fog mindenre megtanítani és mindenképpen egy csomót kell hozzátenni egyéb forrásokból is.


innen jön az a kérdés, hogy az OKJ papírra van szükséged, hogy fotósként dolgozhass, vagy csak megtanulni akarsz fotózni. az meg a következő vitatéma szokott lenni, hogy érdemes-e és mennyire lehet fotózásból megélni. igaza van a második hozzászólónak, nem lehetetlen megélni a fotózásból, de egyáltalán nem olyan könnyű, mint azt sokan naivan gondolják és nem is való mindenkinek. ráadásul nem elég csak a fotózáshoz érteni és attól várni a sikert, mert egy csomó máshoz is kell érteni, hogy üzletileg működőképes legyen.


én azt szoktam tanácsolni mindenkinek, hogy ne főállásnak akarja a fotózást, hanem hobbiként művelje és tanulja ki minél magasabb szinten, de keressen mellette egy keresett, piacképes szakmát, amiben el tud helyezkedni és versenyképes fizetsét kaphat érte, így akkor és azt fényképez mellette, amit akar. ha pedig a fotózást elég magas szintre felfejleszti és mégis megpróbálna abból megélni, akkor a másik szakmában megszerzett tudás jó eséllyel hasznos kiegészítő tudást jelenthet és még mindig van egy másik szakmája az embernek, ahova visszatérhet, ha a fotózás mégsem jön be.

2016. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!