Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Eötvös József...

Isadbl kérdése:

A budapesti Eötvös József Gimnázium tényleg egy verseny istálló?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Miért? Miért...? Miért..... kell az összes erősebb iskolára ráfogni, hogy versenyistálló?

Az Apáczai, a Fazekas után, most, hogy az Eötvös húz nagyon felfelé ez is versenyistálló?

Én Apáczais vagyok és abszolút nem versenyistálló. IMÁDOM. Vannak országos és nemzetközi versenyeredmények, amit az iskola szívesen mutat, ettől még nem lesz versenyistálló.

De az Eötvösre még ilyen szinten sem lehet mondani, annyira nem "versenyzős" iskola.

Nekem tavaly második helyen volt és nagyon szimpatikus volt, az húzta le második helyre számomra, hogy annyira nem tűnt fel sem nyílt napon, sem körbevezetésen, sem szóbelin, hogy olyannyira jó lenne a program és közösségszervezés, ennek ellenére nagyon jól meg lett szervezve minden csak kicsit erőltetettnek tűnt. Szóbelin sem voltak olyan kedvesek (ennek ellenére, mint mindenhol megkaptam a maxot).

Nagyon sok sikert kívánok hozzá, ha ide mész, szerintem jól döntesz.:))

2016. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Három éve végeztem az Eötvösben, és biztosra mondhatom, hogy nem, nem versenyistálló, nem egy gyenge gimi ez tény, de egyáltalán nem kell részt venni versenyeken, akinek van kedve annak biztosítanak lehetőséget, de nem kötelező.


Tanulni persze kell, de az se olyan vészes, és cserébe van egy csomó jó program meg szakkör, plusz ha az Eötvösben (vagy bármelyik hasonlóan erős gimiben) jól tanulsz, akkor már tuti hogy megvan a jó érettségi is :)


Én nagyon szerettem oda járni, szerintem jó választás :)

2016. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem versenyistálló, sőt :)

Remek a közössége, nagyon sok program van, és nagyon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy ne legyenek klikkesedések, meg hogy ne csak a tanulás vegye el a szabadidőt.

Persze vannak versenyek, aki akar, versenyezhet, de közel sem kötelező, csak pl. ha valaki egy tantárgyban tehetséges, akkor mondják, hogy xy, te jó lenne, ha jelentkeznél.

És sokat is kell tanulni, de igazából csak annak, aki kitűnő akar lenni, akinek elég a 4-es átlag, az megél abból hogy megírja minden nap a házit, meg tanul a röpdogákra, tézékre, és nem minden nap.

2016. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!