Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rajtengedély vizsga! Segítségek?

Rajtengedély vizsga! Segítségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akik már letették a díjlovas REV-et, és versenyeznek is, azokhoz szólna elsősorban a kérdése.

Szóval tudni kell rólam ogy nem vagyok egy nagydarab ember, sőt....ellenkezőleg. És amely lóval leeszem majd tavasszal ő egy magas, rámás testalkattal büszkélkedő, gyönyörű pej herélt.

Ugye az egész program úgy kezdődik hogy X-nél állj, majd ügetés. És ez a része nem mindig jön nekem össze....szóval hogy álljból rögtön ügetés, mindig beleszúrunk 1-2-3lépést...és kérdeznélek benneteket, hogy ezt hogyan tudnám kiküszöbölni? Attól tartok hogy a ló nem érzi mega segítségeimet? Vagy ezt hogyan kell "szakszerűen" megcsinálni, hogy állj-ból rögtön ügetésbe induljunk? (nincs a héten és a jövőhéten az edzőm, de megengedte hogy lovagoljam addig a lovat. Ezért nem tudom most tőle megkérdezni, de azért szeretném jól gyakorolni)

A másik kérdésem az lenne, hogy a vizsgán belül verseny-e? És az eredményt leszázalékolják?

Ezenkívül bármilyen más tapasztalat, észrevétel, tanács stb szívesen fogadok! :) Elősre is köszönöm, és bocsánat ha valamit hülyén/értelmetlenül fogalmaztam meg!



2014. okt. 30. 13:40
 1/3 anonim válasza:
Csináld úgy, mintha lépésből-vágtába emelnéd be. Belső láb hevederen, külső heveder mögött :)
2014. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom! Köszönöm.:)
2014. nov. 3. 20:11
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Kedves 1. válaszoló!

Sajnos azt helytelen segítségadásnak értéklik.

természetesen ezeken a "nem figyeléseken" a ló oldaláról lehet javítani. Én sem szeretek néha egy nagyobbat odadurrantani, és megírni, hogy mit hogy kéne szerintem, de néha talán szükség szerű.

Tehát. nem arra gondoltam, hogy állandóan rúgd a lovad!

1. próbáld meg csak kicsi jelekkel végrehajtani a feladatot. azokkal a jelekkel amivel szeretdéd, hogy reagáljon.

2. ha ez nem sikerül, akkor: elöl tartsd meg lépésben, hogy jármódot ne változtathasson és egy kettő határozott mozdulattal esetleg pálcával "érintgesd" meg az oldalát.

3. ezek után egy félfelvételt követően lépésből probáld meg elindítani. ha nem megy akkor megismételheted. Utána már biztos, hogy lépésból is el fog tudni indulni.

4. Jöhet sok sok átmenet gyakorlása.


nem arra célzok, hogy üssük, vágjuk a lovat! Igen, sajnos vannak olyan lovak, akik megkérdőjeleznek Téged. egy pár határozott mozdulattal erre csak választ adsz.

remélem segítettem!

2014. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!