Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék átjelentkezni az...

Szeretnék átjelentkezni az Újbudai József Attila Gimnáziumba 10-től (most 9-es vagyok). Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Érdekelne az iskola színvonala, a diákélet. Főként a nyelvtanulás felől érdeklődök. Mennyi az esély rá, hogy átvesznek (félévi) 4,37-es átlaggal? Humán beállítottságú vagyok. A nyelveket heti hány órában tanuljátok? Vannak tagozatok?

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2016. febr. 21. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Fel kell hívni az iskolát, hogy átvesznek-e. Ha esetleg nem vagy olyan jó szinten valamelyik tagozatos tantárgyból vagy nyelvből, lehet hogy különbözeti, átvételi vizsgát kell tenned, egyébként az átlagoddal jó eséllyel indulsz ahhoz, hogy átvegyenek, csak kérdés, hogy van-e szabad hely.

Az iskola színvonala közepes felé hajlik, de most idén először benne van a top 100 középiskolában, 93. Ez nem tudom mennyire számít.

Tagozatok:

- angol haladó nyelvi előkészítő

- spanyol kezdő nyelvi előkészítő

- francia kezdő nyelvi előkészítő

Ebből a 3-ból áll össze két azaz KETTŐ (2) nyelvi előkészítős osztály.

Továbbá:

- általános tantervű oszályok keretein belül: biosz [angol-olasz] és nyelvi (angol-német, angol-olasz) orientációt lehet választani

Nyelvi előkészítőn heti 15 órában tanulják a diákok a cél nyelvet. Mindegyik nyelvi csoportnál nagy szerepet játszik a kapcsolódó kultúra megismerése, fontos cél a gimnázium ideje alatti legalább egy nyelvvizsgaszerzés (de a diákok első nyelvből általában felsőt, második nyelvből általában középfokút szoktak tenni).

A hatékony nyelvtanulás érdekében külföldi tanulmányutakat és diákcserét is szerveznek.


Szóval összességében humános, nyelvis iskola, az iskola 62 %-a lány, ha ez érdekel. Szóval nyelvoktatásban nagyon erős.

A közösség is általában jó, de osztályközösségenként változó.

2016. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ. Én haladó szinten tudok angolul, és kezdő szinten németül. Normál (nem nyelvis) osztályokban heti hány órában tanulják a nyelveket?
2016. febr. 21. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem.

Biosz tagozaton heti 3 első és heti 3 második nyelvet tanulnak a diákok. Matek tagozaton dettó.

2016. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Humán tagozat esetleg nincs?
2016. febr. 21. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!