Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A héten megyek a Madách Imre...

A héten megyek a Madách Imre Gimnáziumba szobelizni (budapesti) és segitséget szeretnék kerni! Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Angolbol és magyarbol megyek, aki már volt adna ötletek? Az iskolárol, a történetéről fognak kérdezni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 21. 13:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy ti mondtatok/mondanátok ha megkérdezik hogy miért szimpatikus a suli? :)
2016. febr. 21. 14:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Tőlem kérdezték, hogy miért szimpatikus a suli, klisés dolgot mondtam, hogy láttam a nyílt napon, hogy milyen jó, meg ismerőseim is meséltek a suliról, hogy jó a közösség, majd hozzátettem, hogy érdekelnek a filmek és a média, szóval az ehhez kapcsolódó szakkörök (pl. színjátszó) is elősegítenék az efféle érdeklődésem, erre továbbhaladt a beszélgetés ebben az irányba.

Az iskola történetéről nem fognak kérdezni.


Először behívnak egy nagy osztályterembe kb. 10 embert, mindenkivel húzatnak 1-1 tételt (magyart és angolt). A magyaron két kép van, az angolon mondatkiegészítés (pl. If I were...; In the future, I will be..., In my free time, I do... stb. ilyesmik). Kidolgozod a tételt, elgondolkozol, hogy melyik képet fogod választani, mit fogsz mondani, angolból kiegészíted a mondatokat. Majd jönni fog érted egy tanár, aki elvisz egy kisebb terembe.

Ott elmondják, hogy melyikkel kezdjük. Én angollal kezdtem, megkérdezték, hogy izgulok-e, mit fogok a szóbeli után csinálni stb. Aztán rátértünk a "tételre", ki kellett választanom a kiegészített mondatokból egyet és az alakította a beszélgetés témáját.

Mikor befejeztük, megdícsértek, hogy jól beszélek angolul, majd rátértünk a magyar részre. A lapomon két kép volt, egy sportot néző család meg egy szelfiző lány. Én a szelfiző lányt választottam, elmagyaráztam, hogy mennyire divat ez a mai fiatalok körében, én mennyire furcsának találom, hogy mást mutatnak ki a világ felé, mint amik ők igazából, meg ilyesmiket.

Igazándiból az számít, mennyire tudsz önállóan véleményt alkotni. És persze a szimpátia, nagyon.

Hiába a dícsérő szavak, meg szerintem jól sikerült szóbeli, magyarra 32/40 pontot kaptam, angolra pedig 34/40-et, azóta sem tudom miért.

2016. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Téged felvettek? Ha igen meg tudnád mondani, hány pontos központit irtál? :)
2016. febr. 21. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vettek fel, mert a szóbelim nem lett elég jó. Haladó angolra. Egyébként franciára lehet, hogy bekerültem volna.

77 pontot írtam egyébként.

2016. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 klopusz ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem nagyon nem tetszett, mikor megkérdezték a lányomtól, hogy "mit tudsz adni az iskolának?". Szegény, csak ült, mint a sült hal, hiszen a rossz térde miatt testnevelésből fel van mentve, nincs kimagasló színészi képessége, hangszeren nem játszik. Úgy tűnt, őket csak ezek érdeklik.

Nem vették fel tavaly (bár a nővére és unokanővére oda jár), mert a központija 69 pont lett. Mondjuk az angol szóbelije maximális, de ez nem számított.

2016. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Meg tudná mondani, hogy milyen tapasztalatai vannak még az iskolával kapcsolatban?
2016. febr. 22. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Klopusz!

69 pontos írásbelivel egyáltalán hogy hívták be?

211 pont volt a behívási határ, ami ezzel az írásbelivel és max. vitt ponttal (70) is csak 208?

2016. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!