Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách Imre és Veres Pálné...

Madách Imre és Veres Pálné szóbeli?

Figyelt kérdés
Németből kell szóbeliznem majd, valaki le tudná írni, hogy ez hogyan zajlik? Előre is köszönöm :)

2016. febr. 7. 15:39
 1/5 anonim válasza:
szia én Madáchos vagyok, nekem angolból kellett szóbeliznem és az a helyzet h nem is emlékszem már rá... vannak ilyen alap témák pl öltözködés sport időjárás, de aki nyilván ide jön az ezekről tud beszélni a lényeg az hogy jó fejek és nyugi :)
2016. febr. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. febr. 8. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is angolból szóbeliztem a MIGben, bevittek egy nagy osztályterembe, ahol rajtam kívül még 10-15 diák volt. Fokozatosan vitték el a diákokat a szóbelire a feladatmegoldások után. Nyelvtételben mondatokat kellett kiegészíteni (pl. If I were a...; I will be a... stb.) magyarból pedig kaptál egy lapot, amin két kép volt.

Mikor elvittek a tanárok, először angollal kezdtünk, bemelegítő kérdésekkel indított a tanár pl. mit fogok csinálni szóbeli után, izgulok-e stb. Aztán rátértünk a feladatra, a kiegészített mondatok közül egyet kellett választani, ami a beszélgetés témáját adta. A beszélgetés kölcsönös volt, ő kérdezett, de magamtól is meséltem dolgokat.

Utána áttértünk a magyar részre, ahol a két kép közül 1-t kellett választani, arról kellett mesélni, mit gondolok róla (nekem egy szelfiző lány volt, amit választottam és arról meséltem, hogy mennyire furcsa, hogy mindenki az interneten keresztül éli ki magát, meg mást mutat kifelé stb.). Ő is kérdezett még pár dolgot a gondolatmenetemről, a hobbijaimról, szabadidőmről, majd elengedtek.

Szerintem németből is hasonló feladatok lehetnek, a követelményeket/témákat itt találod: [link] --> nyelvi minimumok ---> német


A Veres Pálnéban én humánra szóbeliztem. Először egy szöveget kellett elolvasni, erre 1 perc volt, utána kötetlenül kellett magamról mesélni. Még kérdezett az iskolámról és az okleveimről, ami vallási suli, annyit mondok, nem katolikus iskola. Utána a szövegről kérdeztek pár dolgot, hogy mire emlékszem, majd megint a szabadidőm, a hobbijaim volt a téma, meg belekötöttek, hogy biztos, hogy jól fogom-e érezni magam úgy, hogy nem katolikus iskolából jöttem és az a vallásom az ami a suli vallása, és ígérjem meg, hogy nem fogok begubózódni o.O Mondom, hogy persze, nem fogok. Majd elengedtek.

Barátnőm szóbelizett egyébként németből a VPG-be, vele is eléggé bunkók voltak sajnos, de csak általános beszélgetés volt németül, kb. mint nekem magyarul. Sok mindenbe belekötnek a szóbelin :S

2016. febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú eléggé megijedtem mert nem tudok jól németül de azért megpróbálom ha behívnak. Amúgy köszi a választ nagyon sokat segítettél! :)
2016. febr. 12. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!